Strelske vaje Kekove Rijeke

Rijeka v prvi tekmi tretjega kola kvalifikacij za nogometno evropsko ligo s 5:1 povozila Vikingur, Samardžić ni igral.

01. avgust 2014 00.47
cropix-HNK Rijeke i GNK Dinama 130514
J. P., Delo.si

Leirvik - Nogometaši Rijeke so se v prvem dvoboju tretjega kola kvalifikacij za evropsko ligi poigrali s predstavnikom Ferskih otokov Vikingurjem in ga v gosteh odpravili z gladkih 5:1 (2:1), s čimer so si zagotovili zelo miren spanec pred povratno domačo tekmo, ki bo očitno zgolj še formalnost. Da tekmec varovancev trenerja Matjaža Keka ni naivno moštvo, je Vikingur dokazal v prejšnjem kolu, ko je senzacionalno spravil na kolena norveški Tromsø. Podviga očitno proti navdahnjenemu hrvaškemu predstavniku ne bo mogoče ponoviti.

Rečani so vodili že v 14. minuti po zaslugi Marka Leškovića, domači so še zmogli izenačiti, a je tik pred odhodom na odmor za ponovno vodstvo Kekove čete poskrbel Zoran Kvržić. V začetku drugega polčasa je svoj prvenec v dresu Rijeke zabil Adis Jahović, Kvržić je bil uspešen še drugič, piko na »i« gladki zmagi pa je z bele točke, ki jo je zagotovil Obi Ajayi, pritisnil še Andrej Kramarić. Miral Samardžić, slovenska okrepitev pri hrvaškem klubu, je tokrat počival.