Švica boljša od mladih nogometašev

Slovenska reprezentanca do 19 let je na drugi tekmi kvalifikacijskega turnirja za EP izgubila proti Švici (1:3).

12. oktober 2013 19.15

Bakovci - Slovenska nogometna reprezentanca do 19 let je v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2014 v drugi tekmi morala priznati premoč Švici (1:3).

Švicarski nogometaši do 19 let so vse dvome o zmagovalcu razbili že po 33 minutah dvoboja. Mrežo domačega vratarja Gregorja Zabreta je načel Shani Tarashaj v 14. minuti z bele točke, isti igralec je v 30. minuti povišal na 2:0, Miguel Castroman pa je v 33. minuti prispeval še tretji gol. Za Slovenijo je edini zadetek dosegel Luka Zahovič v 59. minuti.

Na drugi tekmi skupine je Anglija s 7:0 premagala Andoro. Slovenija je tako po 1:1 in 1:3 na lestvici zdaj na tretjem mestu. V zadnjem krogu se bosta v torek ob 15. uri na Ptuju pomerili Anglija in Švica, ob isti uri pa v Bakovcih še Slovenija in Andora.

V elitni del kvalifikacij se bodo uvrstile prvo- in drugouvrščene ekipe iz 13 kvalifikacijskih skupin ter najboljša tretjeuvrščena.