Rooney z rekordnim zadetkom priigral rdečim vragom zmago na derbiju

Chelsea je v 22. kolu angleškega prvenstva gostil Everton in iztržil točko (3:3), Manchester United ugnal Liverpool (1:0)

16. januar 2016 16.36
16. januar 2016 17.06
SOCCER-ENGLAND-MCI-CRY/
M. Ž., G. L.

London - Nogometaši Chelseaja so v 22. kolu angleškega prvenstva na domačem Stamford Bridgeu gostili Everton in iztržili točko (3:3). Derbi kola sta na Anfield Roadu danes odigrala Liverpool in Manchester United, tesno zmago gostom pa je prinesel Wayne Rooney.

Rdeči vragi si danes niso pripravili veliko priložnosti. Precej več dela od Simona Mignoleta v vratih domačih je imel David De Gea na nasprotni strani, kljub temu pa je edino žogo iz svoje mreže moral pobrati Belgijec. V 79. minuti ga je premagal angleški reprezentant Rooney, ki je s silovitim strelom izkoristil odbito žogo po poizkusu z glavo Marouanneja Fellainija.

Rooney je v zadnjem času očitno vendarle našel formo, ki ga je krasila v preteklih sezonah. Vsaj en zadetek je dosegel že na svoji četrti zaporedni tekmi, ob tem pa je danes podrl tudi svojevrsten rekord. S 176. zadetkom za Manchester United v premier league in prehitel legendarnega Thierryja Henryja po številu doseženih golov v majici enega kluba. Francozu je zadetek manj uspelo doseči v majici Arsenala.

Stolček Louisa van Gaala na trenerski klopi Uniteda je tako nekoliko mirnejši. Rdeči vragi imajo na petem mestu po novem dve točki manj od četrtouvrščenega Tottenhama, medtem ko je Liverpool s šestimi točkami za svojimi najhujšimi rivali na devetem mestu.

Chelsea komajda do točke

Včeraj je Chelsea proti Evertonu po 56. minutah zaostajal za dva gola (0:2), nato med 64. in 66. minuto dosegel dva gola in izid izenačil. Everton je znova udaril v 91. minuti, ko je zadel rezervist Ramiro Mori, a domači so se znova vrnili. Rešil jih je kapetan John Terry, ki je v 98. minuti zadel v spornih okoliščinah. Prvič, tekma je bila podaljšana le za sedem minut, drugič pa zato, ker je zadel iz prepovedanega položaja, kar pa so sodniki spregledali.

Gledalci so vseh šest golov videli v zelo razburljivem drugem polčasu. Everton je povedel v 50. minuti, ko je Leighton Baines z leve strani podal pred gol, tam je nespretno posredoval branilec John Terry, žogo brcnil v lastno nogo in dosegel avtogol. Le šest minut kasneje je bilo že 2:0 za goste, ko je po novem predložku Bainesa iz obrata zadel Kevin Mirallas.

Gostitelji so se ekspresno vrnili v igro. Za priključek je v 64. minuti poskrbel Diego Costa, ki je izkoristil velik nesporazum branilca Phila Jagielka in vratarja Tima Howarda ter žogo pospravil v prazno mrežo. Zgolj dve minuti kasneje je zadel še Cesc Fabregas, ki je z leve strani kazenskega prostora s pomočjo enega izmed domačih branilcev zadel za 2:2.

Everton je v 91. minuti ponovno vodil. Gerard Deulofeu je z desne strani podal na oddaljeno vratnico, tam pa se je odlično znašel Ramiro Mori, skočil na žogo in jo z zunanjo stranjo desne noge potisnil v mrežo.

Chelsea je bil na pragu poraza, a se je rešil v sodniškem podaljšku. Glavni sodnik Mike Jones, ki je tekmo podaljšal za sedem minut, je domačim dovolil napad v 98. minuti, to pa je privedlo do spremembe rezultata. Oscar je v kazenskem prostoru z glavo žogo podaljšal do Johna Terryja, ta pa je s peto premagal Tima Howarda za končnih 3:3. Terry je bil v trenutku podaje v prepovedanem položaju, kar pa so sodniki spregledali.

Glavni trener Evertona Roberto Martinez je bil po tekmi razumljivo slabe volje: »Gol je bil dosežek iz zelo očitnega prepovedanega položaja, za nameček pa tudi kar 50 sekund po koncu sodniškega podaljška. Sem zelo jezen.«

Manchester City začasno na vrh lige

Manchester City je na domačem igrišču nadigral Crystal Palace s 4:0. Za sinjemodre sta v prvem polčasu zadela Fabian Delph v 22. in Sergio Agüero v 41. minuti. Slednji je v 68. minuti s svojim desetim prvenstvenim golom povišal na 3:0, nato pa v 84. minuti vpisal še podajo pri golu Davida Silve.