Tottenhamu spodrsnilo, Leicester še bliže raju (VIDEO)

Nogometaši Tottenhama so se v dvoboju 35. kola premier league z West Bromwichem razšli z zgolj 1:1.

26. april 2016 01.09

London - Nogometaši Leicestra so še pol koraka bliže presenetljivi lovoriki za angleškega državnega prvaka. Potem ko so v prejšnjem kolu z West Hamom igrali »zgolj« 2:2 in za nameček začasno ostali brez kaznovanega prvega strelca Jamieja Vardyja, si je kolo pozneje remi, le da še toliko bolj boleč (1:1), privoščil tudi njihov prvi zasledovalec Tottenham. Točki si je namreč razdelil z zgolj trinajstouvrščenim na razpredelnici West Bromwichem, ki je tako prekinil niz treh zaporednih porazov, zmago pa neuspešno lovi že šest dvobojev.

Osrednja figura obračuna je bil igralec gostov Craig Dawson, ki je najprej v 33. minuti nespretno ukanil lastnega čuvaja mreže Boaza Myhilla in zagotovil vodstvo Tottenhamu, nato pa v 73. minuti poskrbel še za končni izid. Gostiteljem kar dvetretjinska posest žoge ni pomagala kaj prida, ko pa so bil mlahavi v napadalnih akcijah, v okvir tekmečevih vrat so namreč sprožili zgolj dvakrat, v drugem polčasu pa celo nikoli. Razlika med Leicestrom in Tottenhamom je tako pred zadnjimi tremi koli izdatnih sedem točk.