Trojček Alexisa Sancheza v manj kot četrt ure (VIDEO)

Arsenal se je v končnici dvoboja 14. kola angleškega prvoligaškega tekmovanja znesel nad West Hamom (5:1).

04. december 2016 07.28
FBL-ENG-PR-WEST HAM-ARSENAL

Ljubljana - Potem ko so v uvodnem kolu angleškega prvoligaškega tekmovanja sredi avgusta doma pokleknili pred Liverpoolom (3:4), so nogometaši Arsenala v že trinajstih zaporednih dvobojih ostali neporaženi, vpisali štiri neodločene izide in devet zmag, zadnjo sinoči, ko so se na gostovanju na londonskem Olimpijskem štadionu znesli nad West Hamom (5:1), ki neuspešno lovi zmago že pet obračunov zapovrstjo. Topničarji trenutno zasedajo drugo mesto razpredelnice, do vodilnega Chelseaja jih loči ena zmaga, pred Liverpoolom, ki bo tekmo 14. kola odigral šele danes, in Manchester Cityjem, ki je v včerajšnjem derbiju s Chelseajem potegnil kratko (1:3), pa imajo točko naskoka.

No, še po 71. minutah ni prav nič dišalo po gladkem uspehu Arsenala, ki je tedaj minimalno vodil (1:0) z zadetkom Mesuta Özila, ki mu je v 24. minuti podal Alexis Sanchez. Ravno 27-letni čilenski napadalec, ki je v zadnjih petih dvobojih »premier league« vpisal kar sedem golov oziroma bil v treh obračunih uspešen vsaj po dvakrat, pa je eksplodiral v končnici, ko je med 72. in 86. minuto trikrat ukanil tekmečevega irskega čuvaja mreže Darrena Randolpha, ki je pokleknil še ob poskusu Alexa Oxlade-Chamberlaina, ki je sprožil pravi projektil. Častni zadetek za domače je prispeval Andy Carroll, ki je v 83. minuti po odboju od prečke znižal na 1:3. Da je zmaga Arsenala, ki je v zadnjih petih ligaških dvobojih dosegel kar 16 zadetkov, zaslužena, dokazuje tudi razmerje strelov v okvir vrat (10:3), West Ham pa se je moral že od sedme minute znajti brez poškodovanega Jamesa Collinsa, ki ga je nadomestil Alvaro Arbeloa.