Tudi brez Neymarja zmagovit štart PSG (VIDEO)

Na Portugalskem se je tamkajšnji najtrofejnejši kolektiv, Benfica, veselil nove, superligaške lovorike.

06. avgust 2017 10.38

Pariz - Bajno bogat francoski nogometni velikan PSG je novo prvoligaško sezono odprl z zmago. Resda gledalci na Parku princev še niso mogli spremljati mojstrovin brazilskega virtuoza Neymarja, ki še ni uradno registriran, vseeno pa so bili lahko zadovoljni, da je gostujoči Amiens padel z 2:0. Ob koncu prvega polčasa se je Urugvajec Edinson Cavani vpisal med strelce, ob koncu drugega pa še med podajalce ob drugem zadetku Argentinca Javierja Pastoreja. Statistika (streli na gol 5:1, koti 8:3, 68-odstotna posest žoge) potrjuje popolno premoč Parižanov.

Na Portugalskem pa se je tamkajšnji najtrofejnejši kolektiv, Benfica, veselil nove lovorike. Potem ko je v minuli sezoni na domačih tleh osvojil tako prvenstvo kot pokal, je novo odprl še s superpokalno zvezdico. Zanjo je brez težav, s 3:1, spravil na kolena Vitorio Guimaraes, končni razplet pa se je nakazoval že v enajsti minuti, ko so poznejši zmagovalci z zadetkoma Jonasa in Harisa Seferovića že vodili z 2:0. Tik pred odhodom na odmor je znižal mladi brazilski napadalec Raphinha, zmago Benfice pa je v 83. minuti potrdil Raul Jimenez - že drugič v dvoboju je bil podajalec Pizzi.