Tudi Olimpija zlahka v pokalni četrtfinale

Mesto v četrtfinalu nogometnega pokala sta si zagotovila še Aluminij in Olimpija.

19. september 2017 23.57
Olimpija
A. V.
A. V.
Ljubljana - Po Mariboru, Krki in Triglavu sta si mesto v četrtfinalu nogometnega pokala Slovenije danes zagotovila še Aluminij, ki je premagal Jadran Dekane s 7:0, in Olimpija, ki je s 6:1 izločila Kalcer Radomlje.

Ljubljančani v Domžalah, kjer so tekmo gostili Radomljani, med najboljših osem napredovali brez posebnega napora. Že v prvem polčasu je zeleno-bela ekipa trikrat zatresla mrežo domačih. V 24. minuti je zadel Kingsley Boateng, ko je zadel iz bližine po strelu Leona Benka. Prav Benko pa je bil avtor naslednjih dveh golov. Najprej je v 26. minuti v mrežo pospravil žogo po lepi podaji Stefana Savića z leve strani, v 33. minuti pa je zadel še z glavo.

V 61. minuti je Benko zadel še tretjič na tekmi, ko je Boatengovo podajo z desne strani s strelom s peto unovčil za 4:0. Na 5:0 je povišal Danijel Miškić, ko je zadel z glavo po podaji z desne strani Denisa Klinarja. Častni zadetek za domače je z glavo v 85. minuti dosegel Anel Hajrić. Končni izid je v 86. minuti postavil Savić.

Aluminij je imel prav tako lahko delo na gostovanju pri dekanskem Jadranu. Že v prvem polčasu mu je zabil tri zadetke, v drugem pa še štiri. Že v tretji minuti je bil uspešen Alen Krajnc, v 31. minuti je zadel Damir Bartulović, v 34. pa še Sanin Muminović. V drugem delu so se med strelce vpisali še Bartulović (68.), Žiga Škoflek (76., 90.) in Žan Podgoršek, ki je v 87. minuti dosegel avtogol.