Olimpija po srhljivki v Ljudskem vrtu spet na čelu 1. SNL

Gostje so do zmage s 3:2 prišli v 90. minuti po zaslugi Andresa Vombergarja.
Fotografija: Olimpija ima po zmagi v Ljudskem vrtu dve točki prednosti pred Mariborom. FOTO: Tadej Regent

Maribor - Nogometaši Olimpije so v Ljudskem vrtu v tekmi, polni preobratov, z 2:3 premagali Maribor in si priigrali dve točki prednosti pred rivali na vrhu lestvice. Do konca državnega prvesntva sta še dve koli.

Že v tretji minuti je vodstvo - tako na tekmi kot na lestvici v živo - prevzela Olimpija. Gol je dosegel hrvaški vezist Dario Ćanađija. Maribor je prek Luke Zahovića hitro odgovoril in v 12. minuti izenačil izid.

Rezultat se do polčasa ni spreminjal, nato pa je v 52. minuti zopet zadel Zahović in poskrbel za preobrat. V 74. minuti je z enajsmetrovke v polno meril Rok Kronaveter in Olimpiji priigral izenačenje. Ko je že vse kazalo, da bo Maribor v zadnji dve koli državnega prvenstva odšel s točko prednosti, je v 90. minuti zadel rezervist Andres Vombergar.