Velik korak Gorice na poti v polfinale

Celjani so se s 4:0 znesli nad vodilnim drugoligašem Muro, Primorci na gostovanju z 1:0 uspešnejši od Triglava.

17. oktober 2017 22.32

Ljubljana - Danes so slovenski nogometni klubi odigrali dva od štirih prvih četrtfinalnih dvobojev slovenskega pokala, lažje delo pa so imeli Celjani, ki so se pred domačim avditorijem pomerili z vodilnim in še neporaženim drugoligašem Muro, od katerega so bili prepričljivo boljši s 4:0. V prvem polčasu sta v razmaku treh minut zadela Luka Šušnjara (22.) in Filip Dangubić (24.), tudi v drugem sta bila uspešna ista igralca, tokrat v razmaku štirih minut. Domači trener Dušan Kosić ni mogel računati na poškodovane Nikolo Gatarića, Nina Pungarška in Amadeja Brecla.

V drugem današnjem dvoboju je bila v obračunu prvoligašev Gorica - čeravno s precej premešano začetno postavo - že na gostovanju boljša od Triglava, ki je v zadnjem ligaškem kolu pod taktirko novega trenerja Siniše Brkića vendarle vpisal prvo zmago, tokrat pa moral v pokalu ponovno na kolena. Za primorsko zmago z 1:0 je v 76. minuti poskrbel 21-letni nigerijski zvezni igralec Bede Osuji. Podal je rekonvalescent Amel Džuzdanović. Jutri ob 18. uri se bosta pomerila Aluminij in Krka, večni derbi v pokalnem četrtfinalu med Olimpijo in Mariborom pa bo prvič šele v soboto, 11. novembra.