Verbič s praznimi naboji

Od slovenskih nogometašev ima najlepšo popotnico pred povratnimi tekmami 3. kola kvalifikacij za LP Petar Stojanović.

28. julij 2016 01.19
FBL-EURO-2016-FRIENDLY-NIR-SVN

Ljubljana - Od trojice »preživelih« slovenskih nogometašev v tretjem kolu kvalifikacij za ligo prvakov je bil v današnjem prvem dvoboju v ognju še Benjamin Verbič, ki se je s Københavnom z gostovanja pri romunski Astri Giurgiu vrnil z neodločenim izidom 1:1. Prvi so že v sedmi minuti prek 35-letnega portugalskega zveznega igralca Filipeja Teixeire v vodstvo prešli gostitelji, a so jim Danci vrnili v 64. minuti prek Thomasa Delaneyja. Gostje so imeli statistiko na svoji strani, bili 55-odstotno pri žogi in trikrat ustrelili v okvir vrat, medtem ko je tekmec edini pravi poskus pretvoril v zadetek.

Slovenski reprezentančni napadalec je našel mesto v začetni enajsterici, si v 21. minuti prislužil rumeni karton, v 80. pa odkorakal z igrišča, zamenjal ga je njegov 22-letni vrstnik Danny Amankwaa. Že včeraj je zagrebški Dinamo z 2:0 odpravil Dinamo iz Tbilisija, Petar Stojanović je odigral ves dvoboj; tiransko moštvo Partizani - Dalibor Volaš ni dobil priložnosti za igro - pa je doma pokleknilo pred Salzburgom (0:1). Zanimiv je bil še dvoboj Olimpijinega »krvnika« Trenčina, ki je pred domačimi navijači priznal premoč poljski Legii (0:1).