Verbič s prednostjo, Stojanović ne

Kvalifikacije za ligo prvakov: Sergio Aguero zabil tri gole, a zgrešil tudi dve enajstmetrovki.

17. avgust 2016 01.21
SOC/
A. V.
A. V.

Zagreb - København je s slovenskim reprezentantom Benjaminom Verbičem prišel do zmage na prvi tekmi zadnjega kola kvalifikacij za ligo prvakov proti Apoelu (1:0). Verbič je igral do 88. minute. Celotno tekmo je za Dinamo proti Salzburgu (1:1) odigral slovenski branilec Petar Stojanović.

Junak zmage Manchester Cityja v gosteh pri Steaui je bil napadalec Sergio Aguero. Zabil je tri gole, a lahko bi jih še več, saj že v prvem polčasu zapravil dve najstrožji kazni. Preostala gola za City sta zabila Španca David Silva in Nolito.

Jutri bodo igrali še zadnje tekme kvalifikacij, pari prvih tekem pa so: Celtic (Ško) - Hapoel Beer Sheva (Izr, sodnik Damir Skomina), Dundalk (Irs) - Legia (Pol), Porto - Roma, Ludogorec (Bol) - Plzen (Češ), Villarreal (Špa, Bojan Jokić) - Monaco.