Vodilni Chelsea izgubil točki, neuspešen tudi Manchester City

Aktualni angleški nogometni prvak Manchester City je v četrtem prvenstvenem kolu vknjižil točko, na Old Traffordu dan jubilejev.

15. september 2012 20.54

London - V četrtem kolu angleškega nogometnega prvenstva se je končal zmagoviti niz londonskega Chelseaja, ki je na gostovanju pri Queens Park Rangersih osvojil le točko (0:0).

Pred dvobojem je bilo veliko ugibanj o tem, ali bo domačin Anton Ferdinand, ki naj bi ga z zmerljivkami napadel kapetan Chelseaja John Terry, le-temu segel v roko. Do tega naposled ni prišlo saj je Ferdinand pri rokovanju odkorakal mimo Terryja, kot tudi Ashleyja Cola, ki je na sodišču pričal v prid soigralca Terryja.

Sledilo je izenačenih 90 minut tekme, na katerih sta imeli moštvi številne priložnosti (razmerje v strelih 12:12), a sta oba vratarja, domači Julio Cesar in gostujoči Petr Čech, svojo mrežo ohranila nedotaknjeno.

Shawcross rešil Stoke pred porazom

S točko so se morali zadovoljiti tudi aktualni prvaki, nogometaši Manchester Cityja, ki so gostovali pri Stoke Cityju (1:1). Domačini so povedli v 15. minuti z golom Petra Croucha, ki pa si je pri tem pomagal z roko. Glavni sodnik Mark Clattenburg s svojimi pomočniki tega ni opazil, da je bil gol priznan.

Dvajset minut kasneje je bil izid izenačen, potem ko je debitant pri Cityju, Javi Garcia, zadel po predložku Carlosa Teveza. Gostje so v zaključku dvoboja močno pritisnili na vrata Asmirja Begovića, ki pa ni klonil. Pri tem mu je v 93. minuti pomagal tudi branilec Ryan Shawcross, ki je žogo po strelu Edina Džeka izbil z golove črte.

Scholes zadel na jubilejni tekmi

Manchester United je na tekmi jubilejev gostil Wigan. Pri domačih je svojo 700. tekmo igral izkušeni Paul Scholes, Ryan Giggs je nastopil na svoji 600. prvenstveni tekmi, njun soigralec Rio Ferdinand pa je vknjižil 400. nastop v dresu rdečih vragov.

Ti so dvoboj začeli brez vratarja Davida de Gee, Robina van Persija in Shinjija Kagawe, ki jih je trener sir Alex Ferguson želel nekoliko spočiti pred prihajajočo tekmo lige prvakov. Nekoliko okrnjena domača zasedba je imela že v peti minuti na voljo najstrožjo kazen, potem ko je Danny Welbeck brez stika z vratarjem Alijem Al Habsijem padel v kazenskem prostoru, sodnik Michael Oliver pa mu je nasedel in pokazal na belo točko. Odgovornost je prevzel napadalec Javier Hernandez, ki pa mu je Al Habsi strel ubranil, s čimer so nogometaši Wigana dobili vsaj malo zadoščenja.

United je v prvem polčasu deloval zelo neprepričljivo, to pa je v nadaljevanju spremenil gol Paula Scholesa. Veteran je v 51. minuti na svoj jubilejni 700. nastop kot prvi premagal gostujočega vratarja, kar je spodbudilo soigralce, da so dvignili raven igre. Dvanajst minut kasneje je bilo že 2:0, gol je dosegel Javier Hernandez. Nato sta v 66. oz. 82 minuti sledila gola debitantov Alexanderja Büttnerja in Nicka Powella, ki sta postavila končni rezultat tekme (4:0).

Še višjo zmago kot United je dosegel londonski Arsenal, ki je s kar 6:1 odpravil Southampton. Na tekmi Fulhama in West Bromwicha se je izkazal nekdanji član rdečih vragov Dimitar Berbatov, ki je za zmago prvih s 3:0 prispeval dva gola.