Welbeck ob vrnitvi zrežiral zmago Arsenala nad Leicestrom (VIDEO)

Arsenal je v 26. kolu angleškega prvenstva premagal Leicester z 2:1. Tottenham je porazil Manchester City z 2:1.

14. februar 2016 14.38
14. februar 2016 14.58
SOCCER-ENGLAND-ARS-LEI/
M. Ž.
M. Ž.

London - Nogometaši Arsenala so v derbiju 26. kola angleškega prvenstva na domačem Emiratesu premagali vodilni Leicester z 2:1 in se mu približali na dve točki.

Junak Arsenala je bil rezervist Danny Welbeck, ki se je vrnil po osemmesečni odsotnosti in v igro vstopil v 83. minuti, nato pa v peti minuti sodniškega podaljška izkoristil podajo Mesuta Özila in z glavo zadel za zmago Londončanov (v spodnjem videu).

Leicester je imel v prvem polčasu več od igre in ob odmoru vodil z 1:0. Edini gol je v 45. minuti dosegel Jamie Vardy, ki je priboril enajstmetrovko in jo sam tudi uspešno pretvoril v gol.

Gostom se je nato zalomilo na začetku drugega polčasa, ko je branilec Danny Simpson med 49. in 54. minuto prejel dva rumena kartona in moral predčasno z igrišča.

Arsenal je številčno premoč prvič izkoristil v 70. minuti, ko je Olivier Giroud predložek z desne strani preusmeril do Thea Walcotta, ta pa je neovirano izenačil na 1:1.

Domačini so ob koncu močno pritisnili proti vratom Leicestra, vendar pa je njihove poskuse uspešno ustavljal izjemni Kasper Schmeichel. A ko je že kazalo, da bodo gostje osvojili s točko, je v 95. minuti udarila naveza Özil-Welbeck in Arsenal je vknjižil pomembno zmago v boju za naslov.

Slavljenec Eriksen odločil na Etihadu

Na drugem današnjem derbiju je Tottenham na štadionu Etihad premagal Manchester City z 2:1 in ima za prvouvrščenim Leicestrom le še dve točki zaostanka.

Tottenham je povedel v 53. minuti po sporno dosojeni enajstmetrovki. Gostujoči branilec Danny Rose je z leve strani podal v kazenski prostor, njegov predložek pa je blokiral Raheem Sterling, ki ga je žoga med skokom zadela v predel reber. Glavni sodnik Mark Clattenburg je pokazal na belo točko, s katere je zadel Harry Kane.

Sinjemodri so imeli kmalu zatem lepo priložnost za izenačenje, ko je Yaya Toure natančno izvedel prosti strel, a mu je veselje preprečil okvir vrat. Domači so v 74. minuti le dočakali izenačujoči gol, ko je Kelechi Iheanacho v kazenskem prostoru pričakal podajo z leve strani in žogo poslal pod prečko.

Gostje so tekmo odločili devet minut kasneje. Akcijo je začel Erik Lamela in z globinsko podajo zaposlil Christiana Eriksena, ta pa se je brez težav prebil pred Joea Harta in ga premagal s strelom v desni spodnji kot. Danec, ki ravno danes praznuje 24. rojstni dan, je tako polepšal svoj osebni praznik in Tottenhamu priboril veliko zmago.