Wolfsburg po preobratu ubranil lovoriko lige prvakinj

Nogometašice nemškega Wolfsburga so v finalu lige prvakinj v Lizboni premagale švedski Tyresö s 4:3.

23. maj 2014 01.54
FBL-EUR-C1-WOMEN-TYRESO-WOLFSBURG

Lizbona - Nogometašice Wolfsburga so v finalu lige prvakinj v Lizboni pred 8000 gledalci premagale Tyresö s 4:3 in ubranile evropski naslov.

Po prvem polčasu je kazalo na zmago švedskega kluba, ki je z goloma Marte in Veronice Boquete vodil z 2:0, vendar so Nemke v drugem delu pripravile preobrat.

Wolfsburg je izid znižal v drugi minuti drugega polčasa prek Alexandre Popp, nato je Martina Müller v 53. minuti izenačila na 2:2. Švedinje so za novo vodstvo potrebovale le tri minute, za kar je poskrbela Marta, vendar je Wolfsburg znova odgovoril z dvema goloma, prvega je v 68. minuti dosegla rezervistka Verena Faisst, končni rezultat pa je s svojim drugim golom postavila Martina Müller v 80. minuti.