Zahovićeva mojstrovina za sladokusce (VIDEO)

Mladi mariborski nogometni napadalec je k včerajšnji zmagi s 4:2 nad Gorico prispeval dva gola, drugi je bil evrogol.

08. marec 2017 10.40
tre*nogomet

Ljubljana - Tako kot je bil z desetimi zadetki prepričljiv že v jesenskem delu slovenske prvoligaške nogometne sezone, je Mariborov mladi ostrostrelec Luka Zahović razigran in učinkovit tudi spomladi. Bil je glavni junak težko prigarane zmage z 1:0 na večnem derbiju v Ljudskem vrtu z branilko naslova Olimpijo, včeraj pa je prispeval tudi zadnja dva zadetka za vijolični uspeh v Novi Gorici (4:2), s katerim so varovanci Darka Milaniča na ligaški razpredelnici prvim zasledovalcem Ljubljančanom pobegnili že za šest točk.

Njegov sinočnji drugi zadetek - in trinajsti v sezoni, s čimer je na vrhu lestvice strelcev še naprej poravnan s Hrvatom v Rudarjevem dresu Dominikom Glavino - v 85. minuti je bil še posebej vreden pozornosti. Bil je prava mojstrovina, redko videna na slovenskih igriščih, ki bo brez težav kandidirala za najlepši gol prvoligaške sezone. Podal mu je Matej Palčič, 21-letni Zahović pa je žogo s peto spravil mimo Alena Jogana, ga obšel in za piko na »i« z lobom marital še tekmečevega čuvaja mreže Grego Sorčana. Že pred tem je zadel tudi v 63. minuti za povišanje vodstva na 3:1.