Zidane zadovoljen z Realovo igro v Rimu

Real Madrid je na trenerskem debiju Zinedina Zidana v ligi prvakov premagal Romo z 2:0 in si pripravil odlično izhodišče.

18. februar 2016 07.22
18. februar 2016 08.09
FBL-EUR-C1-ROMA-REAL MADRID
M. Ž.
M. Ž.

Rim/Gent - Na sinočnjih tekmah osmine finala lige prvakov sta si Real Madrid in Wolfsburg v gosteh priborila odlični izhodišči. Real je bil z 2:0 boljši od Rome, Wolfsburg pa s 3:2 od Genta. Povratni tekmi bosta 8. marca.

Madridčani so na trenerskem debiju Zinedina Zidana v najmočnejšem evropskem tekmovanju prikazali dobro igro v Rimu, imeli večjo posest žoge (60%) in občutno več streljali proti nasprotnim vratom (19:10), po zaslugi Cristiana Ronalda in Jeseja pa tekmo dobili z dvema goloma razlike.

Francoski trener pri Realu je po tekmi pohvalil svoje varovance: »Zadovoljni smo s prikazano igro in rezultatom. Vedeli smo, da nam ne bo lahko, vendar smo se borili do konca in iztržili dober rezultat. V prvem polčasu smo imeli težave z njihovo agresivno igro, kar pa je nekaj običajnega za tako težko tekmo v ligi prvakov. Igrali smo občutno bolje kot na nekaterih drugih gostujočih tekmah. Pomembno je, da dosežeš gol in svojo mrežo ohraniš nedotaknjeno, naši ekipi je uspelo oboje. Cristiano Ronaldo je igral zelo dobro, to pa velja tudi za preostale člane ekipe. Razveselil me je tudi gol Jeseja, s katerim je bila ekipa poplačana za svoj trud. Današnja tekma je bila nekaj novega v moji trenerski karieri. Sem zadovoljen in potrudil se bom, da bo ta ekipa še naprej napredovala.«

Kapetan Reala Sergio Ramos je po zmagi dejal: »Že od prve minute smo si prizadevali za ugoden rezultat, poskušali smo narekovati tempo in imeti žogo več v svojih nogah. Naš trener nam je ob polčasu dejal, da je pomembno, da imamo večjo posest žoge in smo natančni pri podajah, tako da se bomo lahko mirno prebili do njihovega kazenskega prostora. Cristiano Ronaldo je nato zadel ob pravem trenutku, Jesejev gol pa predstavlja dobro znamenje, da so naši rezervisti željni dokazovanja. S to zmago smo naredili velik korak k napredovanju.«

Spalletti: Proti Realu si ne smeš privoščiti niti najmanjše napake

Glavni trener Rome Luciano Spalletti je ocenil, da je tekmo odločila Realova učinkovitost v napadu: »Pripravili smo si prave priložnosti, vendar nismo zadeli, za razliko od nas pa je bil Real zelo učinkovit v napadu. Proti tej ekipi si ne smeš privoščiti niti najmanjše napake. Po prvem prejetem golu smo igrali boječe in zato smo prejeli še drugega. Čeprav smo na trenutke izgubili ravnovesje, sem zadovoljen s prikazanim, predvsem z igro v drugem polčasu. Žal tega ne morem reči za končni rezultat, še posebej mi je žal, ker smo imeli po moji oceni več priložnosti od nasprotnega moštva. Sem zadovoljen, da so nas gledalci po koncu tekme nagradili z aplavzom. Videli so, da so dali igralci vse od sebe, vendar jim je zmanjkalo nekaj sreče.«

Hecking: Na domačem štadionu moramo izkoristiti dobro izhodišče

Na drugi sredini tekmi je Wolfsburg premagal Gent s 3:2. Nemci so po uri igre vodili s tremi goli razlike - dva gola je dosegel Julian Draxler, enega pa Max Kruse - nato pa so gostitelji v zadnjih desetih minutah dosegli dva gola in si izborili ugodnejše izhodišče.

Trener Wolfsburga Dieter Hecking je bil zadovoljen z rezultatom, a hkrati obžaloval, da njegovi igralci niso zadeli še četrtič: »Ta zmaga je razlog za veselje, to je odličen rezultat. Osemdeset minut smo igrali zelo dobro, na žalost pa Kruse ni izkoristil priložnost za naš četrti gol. Po tem dogodku smo pokazali, da nismo tako stabilna ekipa kot včasih, tudi zato, ker je manjkalo nekaj igralcev. Mislim, da bi lahko preprečili oba gola domačinov, a kljub temu smo v gosteh zmagali s 3:2, kar je fantastičen rezultat. Izpostavil bi Juliana Draxlerja, ki je bil danes odličen in dosegel dva vrhunska gola, kar je dobro za njegovo samozavest. Zdaj nas čaka še ena tekma, na kateri se bodo morali igralci znova dokazati. Zavedamo se, da si v Wolfsburgu ne smemo privoščiti napak, saj bo Gent to izkoristil. To so dokazali že na današnji tekmi. Morali bomo igrati osredotočeno vseh devetdeset minut in izkoristiti dobro izhodišče.«

Trener Genta Hein Vanhaezebrouck je bil razumljivo drugačne volje: »Danes nismo videli dobrega Genta, saj so številni nogometaši igrali pod svojim nivojem. Pred tekmo sem jim dejal, da morajo tekmo začeti na ravni lige prvakov, vendar so jih nasprotniki nadigrali v prvem polčasu Drugi polčas smo začeli bolje, nato pa izgubili žogo in prejeli gol. Kmalu zatem smo zaostajali z 0:3 in smo se le želeli izogniti sramoti, a nato smo zadeli in igralci so začeli verjeti vase. Mislim celo, da bi lahko dosegli še tretji gol. Škoda, da igralci niso takšne igre prikazali na samem začetku, upam, da so se danes česa naučili. Če bomo na povratni tekmi igrali tako kot danes, nimamo nobenih možnosti za napredovanje. A če bomo prikazali drugačno predstavo in prvi zadeli, bodo nasprotniki mogoče začeli dvomiti v svoje sposobnosti.«