Zmajem zmaga po toči golov

Vodilni slovenski nogometni prvoligaš je v prijateljskem dvoboju s 5:4 odpravil zadnjeuvrščenega hrvaškega.

27. marec 2016 14.27

Zagreb - Reprezentančni premor, ki bo trajal do konca prihodnjega tedna, ko bodo na sporedu dvoboji 27. kola slovenskega prvoligaškega nogometnega tekmovanja, so pri vodilni Olimpiji izkoristili tudi za prijateljski obračun s trenutno zadnjeuvščenim hrvaškim prvoligašem Zagrebom. V dvoboju zasukov so se »hokejske« zmage s 5:4 veselili Ljubljančani, odločilni gol pa je v 82. minuti prispeval rezervist Antonio Delamea Mlinar, ki je na igrišče kot menjava za strelca prvega zadetka Arisa Zarifovića vskočil šest minut prej.

Zmaji so bili pred glavnim odmorom vselej vsaj pol koraka pred gostitelji, vodili so namreč že s 3:1, po Arifoviću sta se med strelce vpisala še Ricardo Alves in Julius Wobay, ob polčasu pa so imeli še zadetek zaloge (2:3). V začetku drugega dela so gostitelji z dvema zaporednima goloma zveznega igralca Stepčića celo prvič v dvoboju prevzeli vodstvo, končnica pa je bila spet Olimpijina. Izenačil je Blessing Eleke, zadetek odločitve pa je po podaji Denisa Klinarja pristavil Antonio Delamea Mlinar. Trener Marko Nikolić je preizkusil 19 igralcev.