Košarka: Američankam šesto zaporedno zlato, Srbkinje se v domovino vračajo z bronom

Ameriška ženska košarkarska reprezentanca je v finalu OI s 101:72 premagala Španijo in ubranila naslov.

20. avgust 2016 18.43
20. avgust 2016 19.00
BASKETBALL-OLY-2016-RIO-USA-ESP-SRB-PODIUM
M. Ž.
M. Ž.

Rio de Janeiro - Ameriške košarkarice nadaljujejo s svojo prevlado na olimpijskih igrah. Tokrat so v finalu s 101:72 premagale Španijo in osvojile šesti zaporedni naslov.

Američanke na olimpijskih igrah kraljujejo od leta 1996, skupaj pa imajo kar osem naslovov. Na drugi strani so Španke osvojile svojo prvo olimpijsko kolajno.

Finalna tekma je bila odprta le v prvi četrtini, ki so jo Američanke dobile z 21:17. Branilke naslova so v drugi četrtini stopnjevale tempo in v 15. minuti povedle za enajst (35:24), ob glavnem odmoru pa so imele sedemnajst točk prednosti (49:32).

Španke so v tretji četrtini občutile pravo moč Američank, ki so jim natresle 32 točk in si priigrale 32 točk zaloge (81:49), zadnja četrtina je bila le formalnost.

V reprezentanci ZDA sta strelsko izstopali Lindsay Whalen in Diana Taurasi s 17 točkami, v španski reprezentanci pa Alba Torrens z 18 točkami.

Srbija v borbi za bron premagala Francijo

Srbske košarkarice so olimpijski turnir končale na tretjem mestu. Na tekmi za bron so s 70:63 premagale Francijo in si priborile svojo prvo olimpijsko odličje.

Srbkinje so imele v prvi četrtini več od igre, po šestih minutah povedle za deset (15:5) in četrtino končale z vodstvom za osem (18:10).

Srbska reprezentanca je vodila tudi večji del druge četrtine in imela po 17 minutah še šest točk zaloge (25:19), a je Francija odgovorila z nizom 8:0 in prešla v vodstvo. Izid polčasa je s prostima metoma postavila Ana Dabović (27:27).

Francija je stik s Srbijo držala do 25. minute, ko je vodila s 40:37, nato pa je Srbija v naslednjih treh minutah nanizala šestnajst zaporednih točk in si priborila trinajst točk naskoka (53:40), prednost pa je zadržala vse do konca.

Pri Srbiji je bila prva strelka Jelena Milovanović z 18 točkami, pri Franciji jih je prav toliko dosegla Endy Miyem.