Ponomarenko Janićeva na 500 metrov prepočasna za finale

Kajakašica Špela Ponomarenko Janić se je na 500-metrski razdalji uvrstila v finale B.

17. avgust 2016 15.24
17. avgust 2016 15.36
OLY-CANO-CFWK12-SEMIS-DAY14/
M. Ž.
M. Ž.

Rio de Janeiro - Slovenska kajakašica Špela Ponomarenko Janić se je na olimpijskih igrah uvrstila v polfinale na 500-metrski razdalji, kjer pa je bila prepočasna za finale najboljše osmerice in se je uvrstila v finale B, ki bo na sporedu v četrtek ob 15.04 po slovenskem času.

34-letna Ponomarenko Janićeva je sprva v predtekmovanju osvojila peto mesto v svoji skupini in se brez težav uvrstila v polfinale, tam pa je v tretji skupini osvojila tretje mesto (1:58,098), za Azerbajdžanko Inno Osipenko-Rodomsko (1:57,627) in Nemko Franzisko Weber (1:56,515).

Ker sta se v finale uvrstili najboljši dve tekmovalki iz vsake skupine in še dve najboljši po času, bi se slovenska kajakašica zaradi tretjega mesta v finale lahko prebila le po času, vendar pa je bil njen dosežek za skoraj sekundo počasnejši od dosežka Srbkinje Dalme Ružičić-Benedek (1:57,294), ki je kot zadnja napredovala v finale A.

»Želela sem si še enega finala, ni mi uspelo, a tak je šport. Danes nisem imela sreče, ki je še kako potrebna tudi v našem športu. Veter v prsi je iz nastopa v nastop stopnjeval svoj moč, tako da je naša skupina tekmovala v najslabših razmerah in bila najpočasnejša. Pred samo tekmo pa se bila zelo zadovoljna s skupino, prepričana sem bila, da bo najhitrejša. V cilj sem prišla povsem izmučena, mislim, da je bil to moj maksimum, zato si nimam česa očitati,« je dejala Ponomarenko Janićeva, ki je na teh olimpijskih igrah nastopila še na 200-metrski progi in osvojila četrto mesto.