Atletika: Isinbajeva tokrat razočarala - v Londonu le bronasta kolajna

V skoku s palico je do naslova olimpijske prvakinje prišla Jennifer Suhr, medtem ko je Isinbajeva osvojila bron.

06. avgust 2012 17.02
06. avgust 2012 20.03
OLY-ATHL-ATM800-R1-DAY10/
D. O., Delo.si

London - Četrti tekmovalni dan v atletiki smo na olimpijskem stadionu spremljali še pet končnih odločitev. V središču pozornosti so bili ženski skoki s palico s svetovno rekorderko Jeleno Isinbajevo na čelu, ki pa je na koncu zasedla le tretje mesto, zlato je pripadlo Američanki Jennifer Suhr.

Prvo zlato za Belorusijo

V suvanju krogle se je naslova olimpijske prvakinje z daljavo 21,36 m razveselila Nadežda Ostapčukova, ki je Belorusiji prinesla prvo zlato kolajno. Srebro je pripadlo Valerie Adams z Nove Zelandije (20,7), bron pa je osvojila Rusinja Evgeniia Kolodoko (20,48).

Sanchez po osmih letih vnovič zasedel prestol

V finalu teka na 400 m z ovirami je bil najhitrejši Felix Sanchez iz Dominikanske republike (47,63), drugo mesto je zasedel Michael Tinsley (47,91), tretji pa Javier Culson iz Puerto Rica.

34-letni Sanchex je tako ponovil uspeh z olimpijskih iger 2004 v Atenah, ko je Dominikanski republiki prinesel prvo zlato kolajno v zgodovini.

Zaripova z izidom sezone na 3000 m z zaprekami

Na 3000 m z zaprekami je do zlate olimpijske kolajne pritekla svetovna prvakinja Julija Zaripova. 26-letna Rusinja je s časom 6:11,60 postavila tudi najboljši izid sezone kot tudi osebni rekord. Tunizijka Habiba Ghribova je bila druga, bron pa je pripadel Etiopijki Sofii Assefi.

James potrdil premoč na 400 m

Aktualni svetovni prvak Kirani James z Grenade je na 400 m potrdil svojo premoč in prišel še do olimpijskega naslova. Srebro je osvojil Leguelin Santos iz Dominikanske republike (44,46), bron pa Lalonde Gordon iz Trinidada in Tobaga (44,52).

Suhrova ugnala Isinbajevo

Američanka Jennifer Suhr je v skoku s palico osvojila olimpijski naslov. Suhrova je za zmago skočila 4,75 m, z enakim dosežkom pa si je srebro priskakala Yarisley Silva iz Kube. Bronasta je bila svetovna rekorderka Rusinja Jelena Isinbajeva (4,70 m), olimpijska prvakinja iz Aten 2004 in Pekinga 2008.

Spored atletskega dogajanja v Londonu (četrti dan)