Prvo zlato OI Kitajki Siling Yi, Dvoraškova obstala v predtekmovanju

Kitajska strelka Siling Yi je osvojila prvo zlato kolajno na poletnih olimpijskih igrah, Živa Dvoršak je bila enajsta.

28. julij 2012 10.24
28. julij 2012 10.40

London - Na olimpijskih igrah v Londonu so podelili prve kolajne, ki so jih prejele najboljše posameznice v streljanju z zračno puško.

Zlato je osvojila Kitajka Siling Yi, ki je bila v predtekmovanju druga, nato pa za 0,7 kroga prehitela Poljakinjo Sylwio Bogacko, ki se je morala zadovoljiti s srebrom. Tretja je bila še ena Kitajka, Dan Yu.

»Tekma je bila zelo razburljiva. Presrečna sem, da sem osvojila prvo zlato odličje za Kitajsko na olimpijskih igrah. Čutila sem velik pritisk, a vse se je razpletlo kot v pravljici. Po zlatem odličju se počutim bolj odraslo in zrelo, kolajno bo zagotovo prinesla nekaj sprememb v mojem življenje. Zmago posvečam mami in očetu,« je dejala zmagovalka.

Dvoršak: Dokazala sem, da lahko dobro streljam

Slovenska olimpijka Živa Dvoršak se ni borila za kolajne, saj je izpadla v predtekmovanju, v katerem je na svojem prvem olimpijskem nastopu osvojila enajsto mesto. 21-letna Dvoršakova je zadela 396 krogov (98, 100, 99 ,99) in bila na koncu enajsta, kar je bilo le za krog premalo za uvrstitev v finale.

»Od začetka sem mislila, da ne bom preživela tekme, potem pa je steklo. V prvi seriji sem naredila dve manjši napaki, nato se je puška umirila in ta rezultat je tisti minimum, za katerega sem vedela, da ga zmorem. Dokazala sem si, da lahko tudi na tako veliki tekmi dobro streljam. Iz takih tekem, ko mi malo zmanjka, se največ naučim, da lahko naslednjič rečem, evo, tukaj imate,« je po prvem nastopu na olimpijskih igrah povedala Dvoršakova.