Plavanje: Phelps komaj ujel finale, neuspešni nastopi Slovencev

Američan Michael Phelps se je na 400 metrov mešano z osmim časom uvrstil v finale, Isakovićeva in Dugonjić brez polfinala.

28. julij 2012 12.13

London - Sobotni nastopi slovenskih plavalcev se niso izšli po načrtih, saj so prav vsi, Damir Dugonjić, Sara Isaković in Anja Klinar, obstali v kvalifikacijah.

Damir Dugonjić si je od nastopa na 100 metrov prsno obetal veliko, a ostal brez polfinala. 100-metrsko razdaljo je preplaval v času 1:00,77, kar je zadostovalo le za osemnajsto mesto. V kvalifikacijah se je najbolje odrezal Avstralec Christian Sprenger (59,62).

Iskovićeva prvič v olimpijskem bazenu

Za razliko od Dugonjića si Sara Isaković od svojega prvega nastopa ni obetalo veliko, saj je plavanje na 100 metrov delfin izkoristia kot test bazena pred ponedeljkovo tekmo na 200 prosto. Slovenka je s časom 59,86 zasedla 31. mesto in za 1,12 sekunde zaostala za polfinalom, v katerega se je s prvim časom in olimpijskim rekordom uvrstila Američanka Dana Vollmer (56,25).

Druga slovenska plavalka, Anja Klinar, je na 400 metrov mešano ostala zunaj finala, s časom 4:39,90, ki je le sedem stotink počasnejši od državnega rekorda, je bila deseta.

Phelps za las v finale

Japonski plavalec Kosuke Hagino je zabeležil najboljši čas predtekmovanja na 400 metrov mešano, v katerem je najbližjega zasledovalca prehitel za več kot dve sekundi.

Hagino je razdaljo preplaval v času 4:10,01, medtem ko se je v finale z drugim časom uvrstil Južnoafričan Chad le Close (4:12,24). V boju za kolajne ostajata Američana Ryan Lochte in Michael Phelps, ki sta dosegla tretji oz. osmi čas. Za presenečenje je poskrbel evropski rekorder, Madžar Laszlo Cseh, ki je bil šele deveti (4:13,40) in ostal brez finala.