POI: Đurić z novim svetovnim rekordom do petega mesta

Slovenski plavalec Darko Đurić je v disciplini 50 metrov prsno dvakrat v enem dnevu izboljšal svetovni rekord.

07. september 2012 13.12
M. Ž., D. O., Delo.si

London - Slovenski plavalec Darko Đurić je bil danes edini slovenski tekmovalec na paraolimpijskih igrah v Londonu. V finalu na 50 metrov delfin je nastopil v višji kategoriji 5 in bil peti, a je še drugič v enem dnevu izboljšal svetovni rekord v svoji kategoriji 4, piše STA.

Slovenski plavalec je dopoldne plaval 40,99, kar je bilo sekundo in 20 stotnik bolje od starega rekorda. V večernem finalu pa je še enkrat nastopil rekordno ter si s časom 40,48 priboril peto mesto; vsi štirje tekmovalci pred njim so bili plavalci kategorije 5. Zmagal je Brazilec Daniel Dias, ki je s časom 34,15 prav tako postavil nov svetovni rekord, a v kategoriji 5.