»V polfinalu proti Argentini brez milosti«

Košarkarji ZDA so v četrtfinalu pričakovano ugnali Avstralijo, blestel je Kobe Bryant - v 67 sekundah je zadel štiri trojke.

09. avgust 2012 10.12
London Olympics Basketball Men
D. O., Delo.si

London - Ameriški košarkarji so se kot zadnji uvrstili v polfinale, saj so zlahka dobili četrtfinalni dvoboj z Avstralijo. Če so košarkarji iz »dežele tam spodaj« v prvem polčasu še nekako držali priključek s »sanjsko zasedbo številka 2« (56:42), pa v drugem delu tekme niso našli rešitve za izkušenega Kobeyja Bryanta in druščino, ki so slavili zmago s 119:86.

Avstralci so sicer drugi polčas pričeli sanjsko, saj jim je predvsem po zaslugi Joeja Inglesa in Patricka Millsa (26 točk) uspel delni izid 11:0 (56:53), toda nato je sledil šov Američanov. Vse do četrte četrtine so vztrajno poviševali svoje vodstvo, nato pa je za nameček eksplodiral še Bryant.

Zvezdnik jezernikov je bil sicer na parketu le 20 minut, a je navdušil s svojo mirno roko. V le 67 sekundah je zadel kar štiri zaporedne mete za tri točke (delni izid 16:2) in bil z 20 točkami najboljši strelec ZDA, Deron Williams jih je dodal 18. Po njegovem strelskem šovu so ljubitelji košarkare v North Greenwich Areni vstali na noge in pričeli vzklikati: »Kobe, Kobe, Kobe!«

»Začutil sem, da sem res dobro razpoložen za igro, saj se mi je vse skupaj res dobro poklopilo. To je bil moj odličen strelski večer,« je bil zadovoljen Bryant in dodal, da je vendarle pravi junak večera LeBron James, njegovo igro je opisal kot »fenomenalno«.

Prvi mož Miamija je namreč pridno polnil statistične okvirčke in večer končal s trojnim dvojčkom (11 točkam je dodal še 14 skokov in 12 podaj). Carmelo Anthony je po tekmi pojasnil, da je med polčasom izzval Bryanta, naj vendarle pokaže kaj zna. »Nekaj sem mu rekel in on se je zbudil. V tretji četrtini smo potrebovali Kobeja, da nas je razigral,« je pojasnil Carmelo.

Američani se bodo v polfinalu pomerili z Argentino ter že sinoči napovedali, da bodo vse do zlatega olimpijskega odličja igrali maksimalno resno, saj si ne želijo privoščiti spodrsljaja. V drugem polfinalu bodo aktualni svetovni prvaki Španci pričakali Ruse.