1. NLB leasing liga: Gorenje brez težav prek Maribora

Rokometaši Gorenja so v drugem kolu končnice s 40:28 porazili Maribor Branik, Koprčani v Trebnjem le do točke.

20. marec 2013 19.23
iza/Rokomet

Ljubljana - Končana je prva današnja tekma drugega kola 1. NLB leasing lige med Gorenjem in Mariborom, ki so ga s 40:28 dobili Velenjčani.

Izbranci domačega stratega Branka Tamšeta so vse dvome o zmagi rešili v prvem polčasu. Po zaslugi odličnih obramb Ivana Gajića, ki je v prvi polovici tekme je ubranil deset strelov, in učinkovitega napada so si ob odhodu na veliki odmor priigrali osem golov prednosti (23:15), v drugem pa s preudarno igro zadržali razliko.

V velenjski ekipi sta bila strelsko najbolj razpoložena Jure Dolenec in Klemen Cehte. Prvi je dosegel devet, drugi pa sedem golov. Pri gostih je Nikola Špelić dosegel sedem, Rok Šimić pa šest zadetkov.

Gorenje bo v naslednjem kolu gostovalo pri Cimosu, Mariborčani pa pri Celju Pivovarni Laško (obe tekmi 10. aprila).

Danes je bil na sporedu tudi dvoboj med Trimom iz Trebnjega in koprskim Cimosom, ki sta se razšla z neodločenim izidom 33:33. Cimos je vodil večji del tekme (polčas 19:16), v zaključku pa zapravil tri gole prednosti. Končni rezultat je z golom pet sekund pred koncem postavil domačin Anže Korelec, Koprčanom pa v zadnjih treh sekundah ni uspelo doseči zmagovitega gola, tako da se je tekma končala z delitvijo točk. Pri Trimu je največ golov dosegel Jure Sušin (10), pri Cimosu pa Dean Bombač in Uroš Rapotec (8).

Koprčani imajo po današnjem obračunu 36 točk, deset manj od vodilnega Gorenja (46), Trimo Trebnje je peti (24).

Rezultata drugega kola končnice (od 1. do 6. mesta)

Gorenje - Maribor Branik 40:28 (23:15)

Trimo Trebnje - Cimos Koper 33:33 (16:19)