1. NLB Leasing liga: ose na pragu novega naslova

Rokometaši Gorenja iz Velenja še naprej ostajajo neporaženi, saj so v devetem kolu končnice ugnali Krško s 39:30.

18. maj 2012 19.07
18. maj 2012 21.51
D. O., Delo.si

Krško - Velenjčane po zmagoslavju v Posavju le še ena tekma loči do uradnega praznovanja drugega naslova državnih prvakov, ob tem pa imajo priložnost, da sezono 2011/12 - to velja za ligaško tekmovanje, pokal so osvojili celjski rokometaši - končajo brez poraza.

Izbranci Branka Tamšeta so bili absolutni gospodarji igrišča v Krškem. Od prve minute so prevzeli niti igre v svoje roke in si že ob polčasu priigrali velikansko prednost devetih golov, ob bolj zagrizeni igri pa bi ta lahko bila še bolj izrazita. V drugem polčasu so se varovanci domačega stratega Uroša Šerbca bolj enakovredno zoperstavili imenitnejšim tekmecem, ki so brez težav vknjižil novi dve točki na svoj račun, piše STA.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Nejc Cehte s šestimi goli, v gostujoči pa so Niko Medved, Marko Dujmovič in Klemen Cehte dosegli po sedem golov. V soboto, 26. maja, bo na sporedu zadnji krog: Krško bo gostovalo pri mariborskemu Braniku, velenjska zasedba pa bo gostila Celje Pivovarno Laško.