1. NLB Leasing liga: Velenjčanom derbi s Koprčani

Velenjsko Gorenje je v 8. kolu lige za prvaka premagalo Cimos iz Kopra (38:34) in naredilo nov korak k ubranitvi naslova.

12. maj 2013 23.54
Rokomet
M. Ž., Delo.si/STA

Velenje - Rokometaši velenjskega Gorenja so v 8. krogu 1. NLB Leasing lige premagali koprski Cimos z 38:34 (19:17).

Velenjčani so v derbiju kroga naredili bržčas odločilni korak na poti proti drugemu zaporednemu in skupno tretjemu naslovu prvaka. V svoji dvorani so ugnali neugodne Koprčane in imajo pred Celjem pred zadnjima dvema krogoma štiri točke prednosti. Naslov lahko tako potrdijo že prihodnjo soboto, ko gostujejo v Novem mestu.

Uvod tekme je bil dokaj enakovreden, večkrat izenačen, čeprav je domačim nekajkrat uspelo uiti za dva gola. Ko je domači trener Branko Tamše zamenjal vratarja Ivana Gajića z Emirjem Taletovićem, je domačim v 22. minuti in zadetku Fahrudina Melića uspelo pobegniti najprej na 15:11, nato pa tudi dvakrat še na plus pet (18:13, 19:14). V izdihljajih polčasa pa so bili bolj zbrani gosti, ki so zaostanek pred nadaljevanjem znižali na 17:19.

Koprski nalet se je potegnil tudi v uvod drugega dela, ko so Primorci po zaslugi Filipa Gavranovića povedli z 20:19 v 33. minuti. Minuto pozneje je Matjaž Brumen zadel že za 21:19. Sledile pa so minute Gajića v velenjskih vratih in njegovih soigralcev v napadu, saj so ti hitro znova obrnili potek tekme v svojo korist. V 50. minuti je Jure Dolenec zabil za 32:28 in napovedal zmagovalca tekme. Ko je Marko Bezjak v 54. minuti zadel za 34:29, je bila tekma praktično odločena.

Pri domačih sta bila najboljša strelca Jure Dolenec in Klemen Cehte s po osmimi goli, pri gostih sta jih Jure Dobelšek in Vladimir Osmajić zabila po sedem.

Velenjčani bodo v 9. krogu soboto gostovali pri Krki, Koprčani pa bodo isti dan gostovali v Celju.