1. NLB Leasing liga: vodilni Velenjčani prepričljivo v nadaljevanje

Po 18. kolu 1. NLB Leasing lige Celjani za Velenjčani še vedno zaostajajo za tri točk. Mačkovšek v Flensbburg?

02. februar 2013 17.47
ROKOMET Celje - Gorenje
Delo.si, STA
Velenje - Vodilni velenjski rokometaši so dosegli 17. zmago v državnem prvenstvu, oslabljeni Novomeščani pa navzlic sedmem porazu ostajajo v zgornji polovici prvenstvene lestvice.

Izbranci domačega stratega Branka Tamšeta so bili gospodarji igrišča od prve do zadnje minute, dolenjski rokometaši, ki so v Šaleško dolino dopotovali brez poškodovanega prvega zvezdnika Jerneja Papeža, pa jim niso bili kos v nobeni prvini. Velenjčani so silovito začeli in povedli z 10:4 ter že v zgodnjem obdobju tekme razrešili vse dvome o končni zmagi. Že ob polčasu so si priigrali osem golov prednosti, na koncu pa slavili s +13.

V domači zasedbi sta bila najbolj učinkovita Klemen Cehte in Marko Bezjak, pri gostih Matej Flajs, vsi pa so dosegli po šest golov.

Mačkovšek v Flensburg?

Celjski rokometaši so v Krškem osvojili nov par točk, za vodilnimi Velenjčani pa še vedno zaostajajo tri točke. Izbranci gostujočega trenerja Vladana Matića so vse dvome o zmagi razrešili v prvem polčasu. Gostitelji so se jim sprva dokaj enakovredno zoperstavili, po izidu 8:10 pa se jim je povsem ustavilo, gosti pa so z delnim izidom 7:0 na polčasu vodili s 17:8.

Matić je po naporni reprezentančni akciji v Španiji, kjer je Slovenija zasedla sijajno četrto mesto, nekoliko spočil Sebastiana Skubeta, Luko Žvižeja, Gašperja Marguča in Srba Alema Toskića, nekoliko manj pa mladega Boruta Mačkovška, ki je menda tik pred podpisom pogodbe z nemškim om.

Visokorasli zunanji igralec je Krčanom nasul šest golov, toliko zadetkov sta dosegla tudi njegov krilni soigralec Blaž Janc ter domači rokometaš Franci Čanžar.

Gorenje Velenje - Krka 35:22 (17:9)

* Rdeča dvorana, gledalcev 300, sodnika: Lah in Sok (oba Ormož).
* Gorenje Velenje: Gajić, Taletovič, Melić 2, Medved 3, Bezjak 6, Dolenec 4 (1), Ovniček 1, Cehte 6, Miklavčič 2, Gaber 2, Golčar 2 (1), Dobelšek, Gams, Bajram 5, Dujmović 2.
* Krka: Vrbinc, Štangelj, Jurečič 3, Flajs 6, Leban 3 (1), Lavrič 2, Didovič, Okleščen 3, Erčulj 1, Fink, Maričič, Irman 2, Furdi, Orlič 1, Cvikl 1, Klobčar.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 5 (2), Krka 1 (1).
* Izključitve: Gorenje Velenje 2, Krka 6 minut.