1. SRL: Celjani in Velenjčani nadaljujejo boj za vrh

S tekmami 16. kola se nadaljuje slovensko rokometno prvenstvo. Do zanesljivih zmag tako Celjani kot Velenjčani.

06. februar 2016 22.34
acr rokomet
Š. Ro.
Š. Ro.

Celje - S tekmami 16. kola se slovensko rokometno prvenstvo vrača v stare tirnice. Rokometaši Celja Pivovarne Laško so med tednom že zmagali v Hrpeljah v osmini finala pokala Slovenije, tokrat pa v 1. SRL gostili rokometaše Riko Ribnice ter prav tako zanesljivo zmagali.

Celjani so sicer potrebovali petnajst minut tekme, da so si priigrali prvo prednost dveh zadetkov (8:6), pred tem so po treh golih Patrika Lebana gostje vodili s 4:2. Po vodstvu gostov je domači trener Branko Tamše v vrata poslal Urbana Lesjaka namesto Ivana Gajića, ki mu v uvodu ni steklo. Lesjak je bil nekoliko bolj razpoložen in pivovarji so povedli za dva, tri zadetke, še višjo prednost pa bi si lahko priigrali ob kakšni zapravljeni priložnosti manj. Ob dokaj nerazpoloženih obrambah obeh ekip, v prvem polčasu je namreč padlo 35 zadetkov, Celjani so jih ob vodstvu za tri dosegli 19, sta bila pri domačih zelo razpoložena Miha Zarabec in Luka Žvižej, ki sta dosegla vsak po sedem golov.

Na začetku drugega polčasa so Celjani na hitro povišali prednost, bolje so zaigrali v obrambi in s hitrimi proti napadi je bila v 39. minuti njihova prednost že deset golov (28:18). Zadetek je na prazna vrata dosegel tudi Lesjak, ki je bil odličen tudi v vratih. Tamše je ob visoki razliki dodobra premešal postavo in priložnost ponujal vsem igralcem, ti pa so priigrano prednost ohranjali, oziroma jo še povišali (največ + 11).

V Velenju so pred prekinitvijo zaradi reprezentančnih nastopov poskrbeli za trenersko rošado, namesto Gregorja Cvijiča je vajeti prevzel Marko Šibila. Poleg tega so na reprezentančnih pripravah pa so ostali brez poškodovanega vratarja Klemna Ferlina.  Ob vrnitvi na igrišča so v Izoli upravičili svoj status in zmagali s 40:25.

Vodilna ekipa je takoj povedla, prednost nekaj golov pa nato počasi višala. Na manj kot tri gole minusa domači v prvem delu niso prišli, ob koncu polčasa pa je razlika narasla na devet. Tudi nadaljevanje je bilo podobno. Gostje so z resno in prizadevno igro polnili mrežo Martina Gregoriča, precej manj dela je imela velenjska obramba z vratarjem Benjaminom Burićem. Na koncu je bilo na semaforju 25:40, pri gostih se je z učinkovitostjo najbolj izkazal Staš Skube z osmimi zadetki, osamljeno razpoloženi Andraž Velkavrh pa je bil kljub 11 zadetkom premalo, da bi izolska ekipa pripravila presenečenje.

1. NLB Leasing liga, 16. kolo:

Celje Pivovarna Laško - Riko Ribnica 38:29 (19:16)

Celje, 6. februarja - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v tekmi 16. kroga 1. NLB Leasing lige doma premagali Riko Dvorana Zlatorog, gledalcev 250, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Krško).
Celje Pivovarna Laško: Lesjak 1, Blagotinšek, Babarskas 2, Janc 5, Razgor 1, Marguč 2 (1), Poteko, Gajić, Zarabec 8, Dujmović, Kodrin 2, Fižuleto 1, Malburg Patrianova 1, Dobelšek, Mlakar 6, Žvižej 9 (4).
Riko Ribnica: Leban 7 (1), Fink 1, Celminš 4, Grebenc 6, Knavs, Henigman 3, Skušek 2 (1), Pucelj 2, Nosan, Klarič, Perovšek, Batinič, Atanasov, Košmrlj.
Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 6 (5); Riko Ribnica 3 (2).
Izključitve: Celje Pivovarna Laško 12; Riko Ribnica 14 minut.
Rdeči karton: Henigman (3 x 2 min., 38.)

Istrabenz Plini Izola - Gorenje Velenje 25:40 (9:20)

Športna dvorana, gledalcev 250, sodnik: Sok.
Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Jurič 2, Čolič 1 (1), Božič 1 (1), Žgavec 3, Čosić 4, Redžič 2, Ravlija 1, Velkavrh 11 (1).
Gorenje Velenje: B. Burić, Cehte 5, Medved 1, S. Burić 4, Ovniček 3, Levc 1, Szyba 4, Skube 8 (4), Golčar 2, Šoštarič 2, Kleč 3, Gams 4 (1), Nosan 3.
Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 4 (3), Gorenje Velenje 6 (5).