1. SRL: Celjani izgubili v Mariboru

Mariborski Branik je v zadnjem kolu rednega dela državnega prvenstva premagal Celjane z 32:30.

23. februar 2014 20.44

Maribor - Rokometaši Branika so v zadnjem, 22. kolu rednega dela državnega prvenstva premagali Celjane z 32:30.

Današnji rezultat pomeni, da bo imelo vodilno Gorenje v končnici kar pet točk prednosti pred Celjani, na tretjem mestu so Mariborčani z zaostankom osmih točk, v skupini za prvaka pa so še Ribnica Riko hiše, Trimo Trebnje in Sevnica.

V skupini od 7. do 12. mesta bodo igrali Krka, Jeruzalem Ormož, Slovan, Istrabenz Plini Izola, Krško in Sviš Ivančna Gorica.

Mariborčani redni del sklenili z zmago

Gostitelji so se dobro zoperstavili Celjanom in z delnim izidom 3:0 povedli s 5:3, do štirinajste minute pa so si priborili tri gole prednosti (10:7).

V nadaljevanju so Celjani kar minuto in pol igrali z dvema igralcema več na parketu, kar so znali izkoristiti in so se približali le na gol, vendar so si Mariborčani znova priborili tri gole prednosti (15:12), ki so jo zadržali do konca polčasa (18:15).

Domači rokometaši so v prvih enajstih minutah nadzorovali potek igre in vodili s 24:20, vendar so Celjani šest minut kasneje izenačili na 26:26.

V razburljivi končnici sta obe ekipi imeli svoje priložnosti za zmago, v prelomnih trenutkih dvoboja pa je bilo več preudarnosti in modrosti na strani gostiteljev, pri katerih sta zmago potrdila Marino Marić in Miha Zarabec za končnih 32:30.

Pri domačih sta največ golov dosegla Marino Marić in Ante Kaleb s šestimi goli, pri Celju pa Gašper Marguč s trinajstimi.

Marić: Pustili smo srce na igrišču in zasluženo zmagali

»Pred srečanjem z Velenjem smo bili preveč evforični in morda na tistem srečanju tudi pregoreli v veliki želji po zmagi. Tako smo se odločili, da v srečanje s Celjem gremo bolj hladnih glav, kar pa nismo ravno uspeli v uvodnih minutah srečanja. Vseeno lahko rečem, da sem zelo užival v tem pravem derbiju, kjer smo res pustili srce na igrišču ter tako na koncu zasluženo zmagali. Ne vem kdaj sem bil na zadnje tako srečen. Zahvalil se bi tudi publiki, ki je bila izjemna in nas je ponesla takrat, ko je bilo to najbolj potrebno. Želim si, da bi nas tudi v končnici tako bodrili, mi pa jim zagotavljamo, da se jim bomo oddolžili z srčno borbenostjo na parketu,« je po zmagi dejal igralec Maribora Marino Marić.