1. SRL: Celjani v Ribnici do pričakovane zmage

Celjski rokometaši so v šestem kolu slovenske končnice porazili Ribnico s 37:26.

27. april 2014 23.14

Ribnica - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v šestem kolu domače končnice v gosteh premagali Ribnico s 37:26 in ohranili zaostanek dveh točk za Gorenjem.

Gostitelji so se v prvih osmih minutah enakovredno borili s Celjani (4:4), nato pa so slednji pobegnili z delnim izidom 4:0 (8:4) in si do konca prvega polčasa priborili sedem golov prednosti (17:10).

Celjski rokometaši so drugi polčas začeli z dvema zaporednima goloma in svojo prednost povečali na devet golov, trener Celja Branko Tamše pa je pri vodstvu z enajstimi točkami razlike v igro poslal tudi nekatere rezerviste - vratar Urban Lesjak je svoje mesto prepustil še vedno rahlo poškodovanemu Matevžu Skoku, priložnost pa so med drugimi dobili še Blaž Janc, Rok Žuran, David razgor in povratnik po poškodbi Gregor Potočnik - in tudi ti so brez težav tekmo uspešno pripeljali h koncu.

Prvi strelec tekme je bil celjski rokomataš Sebastian Skube z osmimi goli, Gašper Marguč jih je dodal sedem. Na drugi strani sta Mitja Nosan in Patrik Leban zadela po štirikrat.