1. SRL: Celjani v Zlatorogu dobili derbi z Mariborčani

Celjski rokometaši so na derbiju 22. kola državnega prvenstva z 29:23 porazili mariborski Branik.

12. marec 2016 18.34
12. marec 2016 18.54
Rokometna tekma med Maribor in Celje PL 31.oktobra 2015 [šport,rokomet,Maribor,Celje Pivovarna Laško]
M. Ž.
M. Ž.

Celje - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na derbiju 22. kola državnega prvenstva z 29:23 premagali Branik.

Celjani so v domačem Zlatorogu pričakali razpoložene Mariborčane, ki so na zadnjih devetih tekmah vknjižili osem zmag, svoje delo pa opravili odlično in upravičili vlogo favoritov.

Prvi polčas se je sicer začel z boljšo igro gostov, ki so povedli s 5:2 in imeli po dvajsetih minutah prednost dveh golov (10:8), Celjani pa so se ob koncu vrnili in si do glavnega odmora priborili neodločen izid 14:14. Domači so imeli v prvih tridesetih minutah le tri strelce, Miho Zarabca (6), Žigo Mlakarja (5) in Blaža Janca (3).

Ekipi sta bili v prvih desetih minutah drugega polčasa zelo izenačeni, nato pa so pobudo prevzeli domači in v 46. minuti povedli za štiri gole (22:18), kasneje pa so svojo prednost povečali na sedem golov (27:20) in se izognili napeti končnici.

Pri Celju sta največ golov dosegla Miha Zarabec (12) in Žiga Mlakar (7), pri Braniku pa Ante Kaleb in Nikola Špelić (oba po 5).

Mariborčani bodo v naslednjem kolu gostili Trimo (19. 3.), Celjani pa bodo v Zlatorogu igrali z Loko (20. 3.).