1. SRL: Celjani v Zlatorogu potrdili udeležbo v ligi prvakov

Rokometaši Celja so v sedmem kolu končnice premagali Sevnico z 41:26 in bodo tudi v prihodnji sezoni igrali v ligi prvakov.

30. april 2014 19.53
30. april 2014 20.21

Celje - Rokometaši Celja so na domači tekmi 7. kola končnice premagali Sevnico z 41:26, s čimer so si zagotovili vsaj drugo mesto in sodelovanje v prihodnji sezoni lige prvakov.

Gledalci so v prvem polčasu videli izenačeno igro. Sevničali so držali stik s favoriziranimi Celjani, ti pa so si prav ob koncu prvih tridesetih minut priborili najvišjo prednost petih golov (20:15).

Celjani so v drugem polčasu pokazali svojo pravo moč in po osmih minutah nadaljevanja povedli z desetimi goli razlike, v 42. minuti pa je Mate Lekai zadel za +12 (29:17), Sevnica pa po visokem zaostanku ni več ogrozila zmage domačinov.

Pri Celju je bil najboljši strelec Gašper Marguč z osmimi goli, pri Sevnici je največ golov dosegel Goran Brečko (7).