Rokometaši Celja so v prvem kolu državnega prvenstva premagali Loko s 36:20.

06. september 2014 22.02
Rokomet Celje /Loka
M. Ž., Delo.si, STA

Celje - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v uvodnem kolu državnega prvenstva premagali Loko 2012 s 36:20.

Državni in pokalni prvaki iz minule sezone so zmagovito začeli državno prvenstvo. Na uvodni tekmi so na domačih tleh ugnali gorenjske povratnike na elitno prvoligaško prizorišče.

Izbranci domačega trenerja Branka Tamšeta so prevladovali v dvorani Zlatorog. Že po dvajsetih minutah so si priigrali visoko prednost osmih golov (11:3), v nadaljevanju pa višali prednost do končnih +16. V domači ekipi je bil najboljši strelec Blaž Janc z osmimi, v gostujoči pa Mario Cingesar s petimi goli.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala pri ljubljanskem Slovanu, škofjeloška pa bo gostila Sevnico. Obe tekmi bosta v soboto, 13. septembra.

Velenjčani premagali Slovenj Gradec

Velenjsko Gorenje je bilo v prvem kolu boljše od Slovenj Gradca s 33:28.Varovanci domačega trenerja Sebastjana Soviča so si na polovici tekme priigrali gol prednosti (16:15), v nadaljevanju pa so gosti vendarle pokazali svoje skrbno negovane rokometne mišice in si z odličnim uvodom v drugi del priigrali pet golov prednosti (22:17), nadzor na igrišču pa imeli do konca tekme.

V domači ekipi je največ golov dosegel Vid Levc (9), v gostujoči je bil najbolj učinkovit Marko Dujmovič s šestimi goli.

Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu gostila ormoški Jeruzalem, velenjska pa mariborski Branik. Obe tekmi bosta v soboto, 13. septembra.

Maribor porazil Sevnico

V prvem kolu domačega prvenstva so bili uspešni tudi Mariborčani, ki so zmagali na gostovanju v Sevnici (34:29). Favorizirani gostje so dosegli tri izmed prvih štirih golov na tekmi in po 25. minutah vodili s sedmimi goli razlike, ki so jo zadržali do polčasa (17:10). Mariborčani so tudi v nadaljevanju pokazali občutno več od nasprotnikov in po sedmih minutah vodili z 22:13, tri minute pred koncem pa so imeli varno prednost trinajstih golov (33:20).

Pri Mariboru sta bila najboljša strelca Ante Kaleb in Žiga Mlakar (8), pri Sevnici pa Klemen Brilej (7).