1. SRL: Celjani že v prvem polčasu razbili Ribničane

V 15. kolu 1. SRL so rokometaši Gorenja premagali Trebnje, Maribor ugnal Izolo.

07. december 2013 21.19
rokomet
Delo.si, STA
Celje, Velenje - Vodilno moštvo iz Velenja je po veliki zmagi proti Celju tokrat gostilo petouvrščeno Trimo. Ti so državne prvake mučili do 25. minute, ko je bilo 14:13, na odmor pa je Gorenje odšlo s prednostjo treh golov (18:15). V drugem polčasu je domačim uspelo zlomiti odpor Trebanjcev in vpisati 14. prvenstveno zmago.

Po napetem prvem polčasu so Velenjčani nekoliko pobegnili v zadnjih petih minutah in si priigrali tri gole prednosti. Razliko so v drugem delu vztrajno višali, po 45 minutah je bilo 26:19 in zmagovalec je bil znan. Zalogo sedmih golov so domači zadržali do konca ter vpisali nov par točk.

Najboljši strelec tekme je bil Jaka Ferkulj z 11 goli, v velenjski zasedbi je Marko Dujmovič zadel devetkrat, petkrat v drugem polčasu, prispeval je tudi pet od zadnjih sedmih golov Gorenja.

Celjani rane celili z Ribnico

Celjski rokometaši so se po sredinem porazu proti velenjskemu Gorenju hitro vrnili v zmagovalne tirnice. Pot do 13. prvenstvene zmage proti tretjeuvrščeni Ribnici so si varovanci Vladana Matića tlakovali že v prvem polčasu, ki so ga dobili z 19:8, prednost pa so v drugem polčasu le povišali.

Domači so tekmo odprli odločno, v 13. minuti so vodili že s 7:2. V 17. minuti so imeli gosti dva igralca več, vendar tega niso izkoristili. Celjani so s štirimi zaporednimi goli od 16. do 23. minute pobegnili na 13:5, v zaključku prvega polčasa so razliko še povečali (19:8).

Ribničani so drugi polčas začeli z delnim izidom 6:1, Celjani pa odgovorili s 7:1 in tekma je bila odločena. Prednost je do konca tekme le še naraščala, ustavila se je pri +16.

Strelsko najbolj razpoloženi so bili Rok Žuran, Blaž Janc in Igor Žabič, vsi so zadeli petkrat, na drugi strani sta Jan Pucelj in Peter Batinič zadela po štirikrat.

1. NLB Leasing liga, 15. kolo:

Celje Pivovarna Laško - Ribnica Riko hiše 33:17 (19:8)

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 300, sodnika: Majer, Žitnik (oba Trebnje).
* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Mlakar 5, Marguč, Žuran 5, Janc 5 (1), Razgor 1, Ranevski 2, Skube 2, Poteko, Praznik, Sliškovič 3 (1), Potočnik, Žabič 5, Lekai 1, Žvižej 4 (2).
* Ribnica Riko hiše: Klarič, Perovšek, Leban, Merhar, Fink, Atanasov 2, Andoljšek, Grebenc 1, Henigman, Nosan, Pucelj 4, Abrahamsberg 2 (1), Batinič 4 (3), Markovič 3, Košmrlj 1.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 4 (4), Ribnica Riko hiše 4 (4).
* Kazenske minute: Celje Pivovarna Laško 6, Ribnica Riko hiše 8 minut.
* Rdeč karton: /.

Maribor Branik - Istrabenz plini Izola 33:22 (17:11)

* Športna dvorana Lukna, gledalcev 220, sodnika: Kočevar (Ribnica) in Lesar (Ljubljana).
* Maribor Branik: Škalički, Vran, Čudič, Štefanič, Malinović, Žmavc, Jamnik 4 (2), Poklar, Razgor 2, Kodrin, Hrastnik 4, Fidel 5, Zarabec 6 (2), Kleč 9, Sok 3.
* Istrabenz plini Izola: Gregorič, Grlj, Jurič 4, Jelovčan 3, Markežič 1, Skomina, Bubnič, Brečko 4, Markovič 1, Kočevar, Smolnik 9 (4), Rončevič, Matijaševič.
* sedemmetrovke: Maribor Branik 4 (4), Istrabenz plini Izola 7 (4).
* Izključitve: Maribor Branik 6, Istrabenz plini Izola 10 minut.

Gorenje Velenje - Trimo Trebnje 35:29 (18:15)

* Rdeča dvorana, gledalcev 500, sodnika: Brecelj in Deržek (oba Ajdovščina).
* Gorenje Velenje: B. Burić, Taletovič, Brglez, Gams 6, Vrečar 1, Skube 8, Bečiri 2, Papež 4, Dujmovič 9 (2), N. Cehte 3, Golčar 1, Nosan 1, Šoštarič.
* Trimo Trebnje: Brana, Ferlin, Saje, Femec 1, Kotar 2 (1), Čeh 1 (1), Sušin 2, Skol 2 (2), Ferkulj 11 (2), Grandovec 5, Korelec 3, Florjančič 1, Udovič 1.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 2 (2), Trimo Trebnje 6 (6)
* Kazenske minute: Gorenje Velenje 6, Trimo Trebnje 0 minut.

Sviš Ivančna Gorica - Krško 25:25 (11:9)

* Dvorana OŠ Stična, gledalcev 200, sodnika: Nahtigal (Ljubljana) in Smolko (Gornja Radgona).
* Sviš Ivančna Gorica: Marjanovič, Polak, Zidar, Medved, Sašek 5, Kalabić 2, G. Stopar 6 (3), S. Stopar 6 (3), Muhovec 3, Zavodnik 2, Marinčič 1, Matevž Potokar, Matej Potokar, Sendelbah, Pekolj, Slapničar.
* Krško: Polutnik, Žitnik, Jazbec 4 (1), Kučič 3, Dular 1, Ban, Kodrič, Cerjak, Kastelic, Omerzel 1, Čanžar 3, Sobotič 1, Miklavčič 4, Koprivc 5, Zoran, Majerle 3.
* Sedemmetrovke: Sviš 7 (6), Krško 3 (1).
* Izključitve: Sviš 6, Krško 8.
* Rdeči kartoni: Muhovec (60.), Marinčič (60.), Omerzel (60.)

Krka - Sevnica 27:24 (14:11)

* Dvorana Marof, gledalcev 200, sodnika: Klančar in Parežanović (oba Ribnica).
* Krka: Jurečič 4, Suholežnik, Lavrič 1, Didovič, Špende 4, Štangelj, Maričič 1, Irman 4, Grubar, Rašo, Borovnik 1, Cvikl 6, Zaponšek, Adamčič 1, Klobčar 5.
* Sevnica: Bratanović, Flajs 6, Dražetić 3, Gorenjak 4, Brečko, Krnc, Djurdjević 1, Ošlovnik 2, Božič, Cigler, Grušovnik 1, Brilej 2, Bezgovšek, Fižuleto 4, Pernovšek, Gjerek 1.
* Sedemmetrovke: Krka 3 (3), Sevnica 1 (1).
* Izključitve: Krka 10, Sevnica 4 minute.