1. SRL: Gorenje v Taboru izkoristilo osemminutni strelski mrk Branika

Velenjsko Gorenje je v derbiju 18. kola v Mariboru premagalo Branik s 26:22 in se na vrhu lestvice ponovno izenačilo s Celjem.

20. februar 2016 21.04
20. februar 2016 21.27
M. Ž.
M. Ž.

Maribor - Rokometaši Gorenja so v derbiju 18. kola državnega prvenstva gostovali v Mariboru in s 26:22 premagali Branik.

Gledalci so v prvih desetih minutah spremljali izenačen dvoboj, v katerem si je Gorenje priigralo gol prednosti (4:3). Gostje so nato stopnjevali ritem in v 20. minuti povedli za štiri (11:7), dve minuti kasneje pa so imeli že šest golov prednosti (13:7). Izid polčasa je bil 15:10.

Velenjčani so drugi polčas začeli slabše in v štirinajstih minutah zapravili svojo prednost (19:19). Mariborčani so za povratek porabili preveč moči, saj nato med 46. in 55. minuto sploh niso zadeli, Gorenje pa si je priigralo ključni niz 5:0 (25:20) in tekmo mirno pripeljalo h koncu.

Pri Gorenju je bil najboljši strelec Staš Skube z osmimi goli, Mario Šoštarič in Niko Medved sta jih dodala po 6. Pri Braniku je bil najbolj razpoložen Vojislav Brajović s petimi goli.

Velenjski klub bo naslednjo tekmo igral 24. februarja, ko bo v derbiju vodilnih gostil Celje Pivovarno Laško, Mariborčani pa bodo 27. februarja gostovali v Izoli.

Prvi strelec tekme Staš Skube je po tekmi povedal: »Naš dogovor med polčasom je bil, da že v začetku, z golom ali dvema, bolj mirno pripeljemo tekmo do konca. Žal so se zgodile naše »črne minute« in domačini so nas ujeli. Po drugi strani smo ponovno pokazali, da se nismo ustrašili zmage, medtem ko so Mariborčani z lovljenjem izgubili ogromno moči in v zadnjih desetih minutah smo mi nadzorovali tekmo. Če potegnem črto, smo lahko zadovoljni z obrambo, saj je 22 prejetih golov sredi Maribora zelo malo. Sedaj ne smemo preveč poleteti, saj nas čez štiri dni že čaka nova pomembna tekma s Celjem, na katero bi že sedaj povabil gledalce z namenom, da napolnijo Rdečo dvorano in da končno zmagamo.«