1. SRL: Gorenje v Trebnjem do novega para točk

Velenjsko Gorenje je na tekmi 20. kola državnega prvenstva slavilo v Trebnjem z 29:24 in vpisalo 18. zmago sezone.

05. marec 2016 21.37
05. marec 2016 21.48
M. Ž.
M. Ž.

Trebnje - Rokometaši Gorenja so v 20. kolu državnega prvenstva gostovali v Trebnjem in dosegli osemnajsto zmago sezone (29:24).

Favorizirani Velenjčani so se do zmage prebili težje od pričakovanj. Gostitelji so se jim večino tekme dobro upirali in na glavni odmor odšli z izidom 13:13, v igri za presenečenje pa so bili vse do 46. minute (21:21), nato pa je Gorenje doseglo tri zaporedne gole in si izborilo odločilno prednost.

V velenjskem moštvu sta bila najboljša strelca Mario Šoštarič in Niko Medved s po šestimi goli, pri Trimu pa sta največ golov prispevala Klemen Sašek (6) in Tevž Grandovec (5).

»V drugem delu drugega polčasa smo vendarle dokončno zlomili nasprotnika. Tekma je bila izredno borbena, zato čestitam tudi ekipi Trima, ki se je pokazala za zelo žilavega nasprotnika, obenem pa jim želim veliko sreče v nadaljevanju prvenstva. Mi smo dosegli tisto, kar smo želeli - zmago. Opazi se, da nobena tekma ni lahka in če nisi z glavo pri stvari, se lahko hitro opečeš, a moram reči, da smo v ključnih trenutkih pokazali izkušenost in zbranost,« je tekmo komentiral glavni trener Gorenja Marko Šibila.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem kolu gostila Slovenj Gradec 2011 (8. 3.), Trebanjci pa bodo dan kasneje gostovali v Izoli.