1. SRL: Gorenje z zmago nad Koprom skočilo na vrh

Velenjsko Gorenje je v prvem kolu lige za prvaka premagalo Koper s 35:23 in s prvega mesta izrinilo Celjane.

27. april 2016 18.54
27. april 2016 21.07
iza rokomet
M. Ž., STA
M. Ž., STA

Velenje - Rokometaši Gorenja so v prvem kolu lige za prvaka izkoristili včerajšnji spodrsljaj Celja in z domačo zmago nad Koprom (35:23) prevzeli vodstvo na lestvici.

Primorci so bili v Šaleški dolini konkurenčni le na začetku oziroma do izida 3:3, po tem pa so ose z delnim izidom 4:0 med 9. in 12. minuto povedli z 9:4, med 14. in 21. minuto so dosegli pet zaporednih golov, s tem pa pobegnili tekmecem. Ti so sicer pred prvim polčasom nekoliko zmanjšali zaostanek, vendar kljub temu po 30 minutah zaostajali z 12:18.

V drugem polčasu so Velenjčani imeli vse pod nadzorom in v 46. minuti povedli za devet (28:19), do konca tekme pa je razlika narasla na dvanajst golov.

Prvi strelec tekme je bil Koprov Žiga Smolnik z desetimi goli, pri domačih pa je največ golov dosegel Mario Šoštarič (8).

»'Zmaga je bila visoka, večinoma smo igrali tako, kot je bilo potrebno. Fantje so danes pokazali tudi nekaj razigranosti in taktičnega znanja. Upam in želim si, da bomo iz tekme v tekmo stopnjevali našo igro in s tem prikazali čim lepše predstave. Tako zaradi fantov samih, kot seveda tudi zaradi občinstva, ki bi ga danes zelo rad pohvalil. Lepo je igrati, če je vzdušje v dvorani pozitivno in je z nami veliko število gledalcev. To pomeni, da nastane tudi neka vzajemnost med igralci in gledalci. To pa je nekaj, kar si želimo vzpostaviti tako na domačem kot na tujem terenu,« je po zmagi dejal domači trener Marko Šibila.

Velenjčani bodo v naslednjem kolu igrali z Urbanscape Loko, Koprčani pa s Celjem Pivovarno Laško.

Tesna zmaga Maribora

Na drugi današnji tekmi je Maribor Branik s 24:23 premagal Urbanscape Loko.

V prvem polčasu sta se ekipi izmenjevali v vodstvu. Po 12 minutah so bili v ospredju gostje (4:3), štiri minute kasneje so vodili Mariborčani, po 22 minutah pa spet Loka (9:8). V zaključku so bili bolj zbrani gostitelji in si do odmora priigrali prednost gola (12:11).

Tudi v drugem delu so se morali Mariborčani krčevito boriti vse do konca. Čeprav so po 52 minutah vodili z 22:18, toda Loka je ujela priključek in se približala na gol, za preobrat pa ji je zmanjkalo časa.

Pri Mariborčanih je bil prvi strelec Nikola Špelić s petimi goli, pri Loki pa Tim Bogdanič-Jenko z devetimi goli.