1. SRL: Gorenje znova usodno za Celjane

Rokometaši Gorenja so v 14. kolu državnega prvenstva v Zlatorogu premagali Celje (30:29).

04. december 2013 17.13
rokomet

Celje - Celjska dvorana Zlatorog je gostila derbi 14. kola državnega prvenstva med Celjem in Gorenjem, ki ga je slednje dobilo s 30:29.

Velenjčani s tem dosežkom ostajajo edino neporaženo moštvo v prvenstvo in so podaljšali svoj niz neporaženosti proti Celju, proti kateremu so dobili zadnjih deset prvenstvenih dvobojev, nazadnje so jim morali priznati premoč maja 2011.

Pri Celjanih je bil najboljši strelec Gašper Marguč z devetimi goli, pri Gorenju pa Mario Šoštarić in Staš Skube s šestimi goli.

Gorenje ima po štirinajstih tekmah 27 točk, tri več od druguvrščenega Celja (24), tretji je Maribor (23).

Velenje na odmor s prednostjo treh golov

Velenjčani so dvoboj začeli z golom Senjamina Burića, vendar so Celjani s pomočjo svojih navijačev z delnim izidom 4:1 izid hitro obrnili v svojo korist (4:2).

Gorenje je v uvodnih minutah v igri držal razpoloženi Senjamin Burić, ki je pri zaostanku s 3:4 dosegel vse gole svojega moštva, nato pa se je po devetih minutah igro »odprlo« še njegovim soigralcem. Velenje je po zaostanku s 5:7 vknjižilo nadaljne štiri gole in povedlo z 9:7, a je bil rezultat v 16. minuti znova izenačen (9:9).

Tudi drugi del prvega polčasa je bil v znamenju izenačene igre. Celjani so z goli Luke Žvižeja, Sebastiana Skubeta in Gašperja Marguča v 21. minuti povedli s 13:11, vendar se je Velenje vrnilo v igro z goli Maria Šoštarića in Nika Medveda (13:13).

Sklepni del prvega polčasa je bil na strani Gorenja, ki je s pomočjo razpoloženega Maria Šoštarića (5 golov) in natančnega Nika Medveda - zadel je vse tri sedemmetrovke -, v 29. minuti vodilo s tremi goli razlike (17:14), za nameček pa je vratar Emir Taletović ubranil sedemmetrovko Luki Žvižeju.

Pri Velenjčanih je do odmora največ golov dosegel Mario Šoštarić (5), pri Celjanih pa Gašper Marguč (4).

Gorenje »preživelo« pritisk Celja

Gostujoči rokometaši so imeli do 34. minute tri gole prednosti (18:15), nato pa si je Senjamin Burić prislužil dvominutno kazen, kar so Celjani izkoristili in so se približali le na gol zaostanka (17:18).

Veselje domačinov je bilo kratko, saj je Gorenje v polni postavi znova pokazalo svojo pravo moč. Pri gostih so bili uspešni Jernej Papež, Mario Šoštarić in Marko Dujmović, s čimer je Gorenje prvič povedlo za štiri (21:17).

Velenjčani so večji del drugega polčasa vodili za dva gola, v 45. minuti pa je bil pri izidu 24:22 za dve minuti izključen Marko Dujmović, kar so Celjani izkoristili in se približali le na gol (23:24).

Staš Skube s ključnima goloma

Dujmović je kmalu po svoji vrnitvi znova storil prekršek za dvominutno kazen, kar pa za njegovo moštvo ni bilo usodno. Njegov soigralec Staš Skube je zadel z igralcem manj (26:23), nato pa je Emir Taletović ustavil strel Sebastiana Skubeta.

Celjani so imeli med 52. in 54. minuti ponovno igralca več na parketu, saj je bil pri Gorenju kaznovan Jernej Papež, vendar se je v ključnih trenutkih znova izkazal Staš Skube in ob številčni premoči nasprotnika zadel za 27:23.

Ko je že vse kazalo na zmago Velenja, sta bila pri gostih izključena Senjamin Burić in Jernej Papež, tako da so imeli Celjani 51 sekund dva igralca več (26:28). Gašper Marguč je gostitelje v 58. minuti približal le na gol (27:28), a je že v naslednjem napadu zadel Janez Gams.

V končnici tekme je Sebastian Skube z golom podaljšal upanje Celja na morebitno zmago, a je Velenjčanom zmago priboril Marko Dujmović. Končni izid tekme je postavil Sebastian Skube (29:30).