1. SRL: Slovan na domačem igrišču boljši od Sviša

Ljubljanski Slovan je na prvi tekmi državne končnice za razvrstitev od 7. do 12. mesta premagal Sviš z 28:26.

14. marec 2014 22.14
bsa rokomet

Ljubljana - Rokometaši Slovana so v prvem krogu končnice 1. NLB Leasing lige (skupina od 7. do 12. mesta) premagali Sviš Ivančno Gorico z 28:26.

V prvem polčasu so ritem igre narekovali Dolenjci, v drugi polovici tekme, predvsem v zadnjih petnajstih minutah, pa so na Kodeljevem zagospodarili izbranci domačega trenerja Mladena Stanića in zasluženo osvojili obe točki. Z njima so se tudi zavihteli na prvo mesto v skupini od 7. do 12. mesta, poroča slovenska tiskovna agencija.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Janez Skušek z osmimi goli, v poraženi sta Aleš Muhovec in Simon Stopar dosegla po pet zadetkov.

Zasedba iz Ljubljane bo v prihodnjem krogu gostovala v Krškem, ekipa iz Ivančne Gorice pa bo gostila novomeško Krko. Obe tekmi bosta v soboto, 22. marca.

Končnica državnega prvenstva (od 7. do 12. mesta)

Slovan - Sviš Ivančna Gorica 28:26 (13:16)