1. SRL: V tesni tekmi za gol boljši Maribor

Rokometaši Maribora Branika so v tekmi 6. kola 1. NLB Leasing lige v gosteh premagali Riko Ribnico z rezultatom 24:23.

09. oktober 2014 00.25
G. L., Delo.si

Ribnica - Rokometaši Maribora Branika so na derbiju zgornjega dela lestvice v gosteh tesno premagali Riko Ribnico s 24:23. Mariborčani so tako uspešno opravili generalko pred nedeljskim začetkom evropske sezone, ko v štajersko prestolnico prihaja švedski Kristainstad.

V dvoboju tretje- in četrtouvrščene ekipe z lestvice 1. NLB Leasing lige smo videli izenačeno in všečno predstavo, v kateri zmagovalec ni bil znan vse do konca. V prvem polčasu sta se moštvi izmenjavali v vodstvu - izid je bil kar desetkrat izenačen - in šele pri rezultatu 12:10 so gostje prvič povedli za dva gola. Tudi to pa ni trajalo dolgo, saj je Ribnica do polčasa uspela izid poravnati.

Tudi drugi polčas se je nadaljeval v podobnem ritmu, le da je Maribor nekaj večkrat prišel do vodstva dveh golov. Zadnje tovrstno vodstvo s 24:22 je le odločilo tudi zmagovalca, saj je Ribničanom ob koncu uspelo poraz le ublažiti. Domači voz je s sedmimi goli vlekel predvsem Jan Grebenc, medtem ko so pri gostih po petkrat zadeli Ante Kaleb, Tadej Sok in Žiga Mlakar.

V naslednjem kolu bodo Ribničani 18. oktobra igrali v Škofji Loki, Mariborčani pa že 14. oktobra doma s Krčani.