1. SRL: Velenjčani zlahka odpravili Slovan, Cejani pa Loko

Velenjsko Gorenje je bilo v 23. kolu državnega prvenstva s 36:21 boljše od Slovana, Celjani pa z 39:25 od Loke.

19. marec 2016 18.55
19. marec 2016 19.15
M. Ž.
M. Ž.

Velenje - Rokometaši Gorenja so v 23. kolu domačega prvenstva brez težav premagali Slovan s 36:21 in vpisali 21. zmago.

Velenjčani so tekmo začeli s pomlajeno igralsko zasedbo, od prve minute so zaigrali Niko Medved, Vid Levc, Rok Ovniček, Klemen Cehte, Rok Golčar, Senjamin Burič in Rok Zaponšek.

Ose so nemudoma prevzele pobudo na igrišču in dosegle prvih pet golov, po petnajstih minutah vodile za sedem (10:3), ob glavnem odmoru pa je bilo 20:11.

V drugem polčasu je vratarja Zaponška zamenjal Benjamin Burić, Velenjčani pa so hitro pobegnili na dvomestno razliko (22:12). Ljubljančani so se z delnim izidom 4:0 približali na osem golov (16:24), nato pa so domačini odgovorili z odločno igro in iz minute v minuto povečevali prednost, na koncu so slavili s petnajstimi goli razlike.

V velenjski ekipi so bili najboljši strelci Staš Skube, Senjamin Burić in Mario Šoštarić s šestimi goli, v ljubljanski pa Tim Topolovec s štirimi goli.

»Danes smo zmagali z visoko razliko, čeprav se velikokrat zgodi, da pri tako visoki razliki fantom hitro popusti koncentracija. Moramo biti zadovoljni, čestitati fantom, danes so se res izkazali, se sprostili, zaigrali poletno in tudi če se je zgodila kakšna napaka, jim jo je potrebno oprostiti. Dosegli pa so tudi precej atraktivnih zadetkov,« je po zmagi dejal trener Gorenja Marko Šibila.

Slovan bo v naslednjem kolu gostil Izolo (25. marec), Gorenje pa čaka obračun z Ormožem (26. marec).

Celjani v Zlatorogu do suverene zmage

Uspešni so bili tudi branilci naslova iz Celja, ki so pred domačimi gledalci nadigrali Loko z 39:25.

Celjski rokometaši so prevladovali od prve minute dvoboja in po desetih vodili z 8:4, do glavnega odmora pa so si priigrali enajst golov prednosti (24:13). Domačini so drugi polčas začeli z delnim izidom 6:2 in razliko povečali na petnajst golov (30:15), tako da je Branko Tamše na igrišče lahko poslal tudi mlajše igralce.

Pri Celjanih sta bila najbolj razpoložena Žiga Mlakar s sedmimi goli in Blaž Janc s šestimi goli, pri Loki pa Aleks Kavčič z osmimi goli.

Celjska ekipa bo v naslednjem kolu gostovala v Trebnjem, škofjeloška pa bo gostila Krko. Obe tekmi bosta 26. marca.