1. SRL: visoka zmaga Celja v Trebnjem

Celjski rokometaši so na tekmi 8. kola končnice premagali Trimo z 42:27 in se izenačili z Gorenjem, ki jutri gosti Branik.

09. maj 2014 22.05
09. maj 2014 22.44

Trebnje - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na prvi tekmi 8. kola končnice premagali Trimo z 42:27 in se po točkah izenačili z Gorenjem, ki pa ga v soboto čaka derbi kola z mariborskim Branikom.

Celjani danes niso mogli računati na poškodovana Vida Poteka in Gašperja Marguča, kar so gostitelji na začetku dvoboja znali izkoristiti in so po štirih minutah vodili s 4:1. Gostujoči rokometaši so hitro odgovorili s tremi zaporednimi goli in v sedmi minuti izenačili na 4:4.

Celjski rokometaši so nekoliko dvignili nivo svoje igre, vendar pa še niso kazali optimalne predstave, zato je njihov trener Branko Tamše opravil dve menjavi, namesto vratarja Matevža Lesjaka je v igro poslal Urbana Skoka, v napadu pa je Ivan Slišković svoje mesto prepustil Borutu Mačkovšku.

Gostje so z novima igralcema stopnjevali ritem in si v 14. minuti priborili dva gola prednosti (10:8), polčas pa so sklenili z vodstvom 19:15.

Trimo se v nadaljevanju ni mogel enakovredno boriti s Celjem in je v 34. minuti zaostajal za pet (17:22), v 40. minuti pa že za osem golov (20:28), gostje pa so iz minute v minuto povečevali prednost in na koncu zmagali s 15 goli razlike.

Pri Celju so bili najboljši strelci Sebastian Skube, Nemanja Zelenović in Luka Žvižej s sedmimi goli, Pri Trimu pa Anže Ratajec z devetimi goli.