Bezjak: Zdržali smo pritisk in si prislužili pohvalo

Selektor Veselin Vujović je bil po zmagi nad Islandijo zadovoljen s srčno igro slovenskih rokometašev.

14. januar 2017 20.41
HANDBALL-WORLD-2017-ISL-SLO
Š. Ro.
Š. Ro.

Metz - Slovenska moška rokometna reprezentanca je na svetovnem prvenstvu v Franciji dosegla še drugo zmago. Dvoboj z Islandijo (26:25) je bil veliko bolj tesen kot z Angolo, toda varovanci selektorja Veselina Vujovića so dobro zdržali pritisk in tudi upravičili vlogo favorita za novo zmago.

»Islandci so bili nepopustljiv tekmec, srčno so se borili vseh 60 minut. V prvem polčasu je dobro delovala naša obramba, po njeni zaslugi smo si priigrali malce bolj otipljivo prednost. V začetku drugega polčasa je naša prednost hitro skopnela, v končnici pa smo bili bolj zbrani od tekmecev,« je po tekmi dejal Vujović in bil predvsem zadovoljen, da so njegovi fantje na uvodnih dveh tekmah osvojili štiri točke. »Zelo sem zadovoljen s tem izkupičkom.«

Da je bila tekma izjemno težka, je povedal tudi Miha Zarabec, ki se je po poškodbi vrnil v ekipo, že v prvi postavi začel tekmo in se naposled v končnici izkazal z dvema odločilnima goloma za zmago. »Tekma je bila zares zahtevna, vse drugo kot zmaga pa bi bilo za nas veliko razočaranje. Islandske rokometaše smo dobro analizirali in se pripravili na njihov način igre, a vedeli smo, da smo boljši in da moramo zmagati. Na tej tekmi se je videlo veliko pozitivnega v naši igri, a ostale so tudi zadeve, ki jih moramo popraviti. Že naslednja tekma proti Makedoniji bo pravšnja priložnost za to.«

Ob Zarabcu je bil sicer za zmago najbolj zaslužen Marko Bezjak, s šestimi goli tudi najboljši igralec tekme. Blestel je zlasti v drugem polčasu, ko je igra slovenske reprezentance nekoliko zanihala. »Na tekmi z Islandci smo bili favoriti, svojo nalogo pa smo uspešno opravili. V drugem polčasu smo zdržali njihov nalet, vsi skupaj si zaslužimo čestitke za prikazano igro ter pohvalo za bojevito in nepopustljivo predstavo.«

Dobro je zlasti delovala slovenska obramba, ki ji je poveljeval Matej Gaber. »Tekmo smo dobro odprli in celoten prvi polčas odigrali na visoki ravni v napadu in obrambi. V drugem polčasu smo malenkostno padli, a zasluženo osvojili obe točki,« je ocenil in se nadejal, da bodo »v nadaljevanju turnirja ponovili predstavo iz prvega polčasa in jo razvlekli na 45 ali 50 minut.«

Med najbolj zanesljivmi strelci je bil znova tudi Blaž Janc: »Tekma je bila izjemno razburljiva. Na koncu je bilo morda celo kanček sreče na naši strani, res pa je, da nam je v prvem polčasu malce obrnila hrbet.« Razpoložen je bil tudi Borut Mačkovšek, ki pa ga je selektor v drugem polčasu zadržal na klopi. »Zmaga je velika, na dveh tekmah smo osvojili štiri točke, kar je bil tudi naš cilj. Zdaj se lahko mirno pripravimo na Makedonijo.«"