Celjani brez Janca klonili v Szegedu

Rokometaši Celja so v devetem kolu lige prvakov izgubili na gostovanju pri Pick Szegedu z 22:27.

03. december 2016 22.26
Rokomet Celje Pivovarna Laško - Pick Szeged 12.novembra 2016 [rokomet,šport,Celje,Celje Pivovarna Laško]
M. Ž., STA
M. Ž., STA

Szeged - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v devetem kolu lige prvakov izgubili na gostovanju pri madžarskem Pick Szegedu z 22:27.

Celjska ekipa je po dveh neodločenih izidih z beloruskim Meškovom iz Bresta pričakovano klonila na Madžarskem. Mednarodno pisana zasedba iz Szegeda, kjer igrajo tudi Slovenci Staš Skube, Matej Gaber in Mario Šoštarič, ji je prizadejala drugi letošnji poraz v ligi prvakov, skupno pa petega v sezoni.

V celjski ekipi sta bila najboljša strelca Luka Žvižej s sedmimi goli in Borut Mačkovšek s petimi goli.

Po tekmi v Szegedu bo nastopil dvomesečni premor zavoljo januarskega svetovnega prvenstva v Franciji, liga prvakov pa se bo nadaljevala februarja prihodnje leto.

Celjsko ekipo nato čakajo domače tekme s Kristianstadom (11. februar), Kielcami (19. februar) in Rhein Neckar-Löwnom (5. marec) ter gostovanji pri Vardarju (25. februar) in Zagrebu (11. marec).

POTEK TEKME

Izbranci Branka Tamšeta so sijajno odprli dvoboj v Szegedu in v odsotnosti svojega udarnega moža Blaža Janca, ki je zavoljo bolezni ostal v mestu ob Savinji, v četrti minuti povedli s 3:1. Z dobro obrambo in preudarno igro v napadu so gostiteljem tudi v nadaljevanju povzročali manjše glavobole in v 13. minuti znova povedli za dva gola (8:6), nato pa so svoje vrste strnili tudi gostitelji in jih tri minute kasneje prvič na dvoboju pahnili v zaostanek (8:9).

Krizi celjskih rokometašev ni bilo videti konca, kar sedem minut dolg strelski post so madžarski podprvaki s pridom izkoristili in jim ušli za štiri gole (8:12), apatije gostov pa ni prekinila niti Tamšetova minuta odmora v 20. minuti. Slovenskim prvakom je največ sivih las povzročil visokorasli Šved Jonas Källman, Celjani tudi na veliko bolj zavzeto obrambo gostiteljev niso imeli ustreznih odgovorov, v 24. minuti so prvič zaostali za pet golov (9:14). Pred še večjo zadrego jih je reševal vratar Ivan Gajić, ki je nanizal nekaj sijajnih obramb, med drugim ubranil tudi dve sedemmetrovki, v nadaljevanju pa še dodatni dve.

Celjani so se na veliki odmor odpravili z zaostankom petih golov (10:15). V začetku drugega polčasa, ki je bil preslikava prvega, so izkoristili nekoliko ležerno predstavo gostiteljev in se v 36. minuti približali na tri gole zaostanka (13:16). V celjskih vratih je še naprej blestel Gajić, slabšo predstavo pa so prikazali njegovi soigralci v polju. V nadaljevanju so se resda trudili po svojih najboljših močeh, a Madžari so uveljavili vse svoje prednosti in jim v 50. minuti ušli na šest golov (19:25). Po tem zaostanku je bilo jasno, da bosta točki ostali v Szegedu.