Celjani so evropsko sezono končali s premierno domačo zmago

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v zadnjem kolu lige prvakov v Zlatorogu premagali Bešiktaš s 43:29.

05. marec 2016 11.47
05. marec 2016 16.40
Rokomet
M. Ž.
M. Ž.

Celje - Rokometaši Celja Pivovarne Laško igrajo so na svoji zadnji tekmi lige prvakov pred domačimi gledalci premagali Bešiktaš s 43:29.

Celjani so že pred današnjo tekmo ostali brez možnosti za napredovanje, vendar pa so se želeli na sklepni evropski tekmi posloviti z zmago. To jim je tudi uspelo in tako so prav ob koncu tekmovanja le dočakali prvo domačo zmago.

Varovanci Branka Tamšeta so bili danes za razred boljši od turških igralcev in ob glavnem odmoru vodili za sedem (21:14), v 44. minuti pa so prvič povedi z dvometno razliko (30:20) in do konca tekme le še povečevali prednost.

Pri Celju je bil prvi strelec Gal Marguč z osmimi goli, Blaž Janc in Luka Žvižej sta zadela po petkrat, tekmo pa bo v lepem spominu ohranil tudi 18-letni Matic Grošelj, ki je dosegel tri gole, svoje prve v tem tekmovanju. Pri Bešiktašu je bil najučinkovitejši Nemanja Pribak z desetimi goli.

V skupini A je prvo mesto osvojil Paris St. Germain (24 točk), ki se je neposredno uvrstil v četrtfinale, v osmino finala pa so napredovali Veszprem (23), Flensburg-Handewitt (20), Kiel (17), Zagreb (11) in Wisla Plock (8).

PRVI POLČAS

Trener Celja Branko Tamše je tekmo začel z močno postavo, izbral je Urbana Lesjaka, Luko Žvižeja, Miho Zarabca, Blaža Janca, Blaža Blagotinška, Arthurja Malburga Patrianovo in Žigo Mlakarja.

Celjani so hitro zagospodarili na igrišču in po petih minutah vodili s 4:1, Turki pa so hitro odgovorili in dosegli dva izmed naslednjih treh golov, tako da so zaostanek znižali na dva gola (3:5).

Domačini so imeli v prvi polovici prvega polčasa vse pod nadzorom in ob dvominutni kazni Maksima Karamiševa ponovno pobegnili na +4 (10:6), po drugem golu Žige Mlakarja pa je njihova prednost v 16. minuti znašala pet golov (11:6).

Gostujoči rokometaši so si med 18. in 23. minuto prislužili dve izključitvi, kar so so Celjani znali izkoristiti in z delnim izidom 5:1 povedli za osem golov (16:8), v 24. minuti pa je prednost znašala osem golov (17:9).

V zaključku so bili nekoliko pregrobi tudi domači igralci - v 26. minuti je dvominutno kazen prejel Vid Poteko, v 29. minuti pa še Povilas Babarskas - kar pa ni imelo nikakršnega vpliva na potek tekme, saj so bili Celjani enostavno premočni in polčas dobili z 21:14.

DRUGI POLČAS

Pri Bešiktašu so se se v uvodnih minutah drugega polčasa zanašali na robustnega krožnega napadalca Tolgo Özbaharja, ki je zadel dva izmed prvih treh golov svojega moštva, vendar pa so Celjani na drugi strani vračali z enako mero in po 40 minutah vodili s 26:18.

Igralci Branka Tamšeta so odpor Turkov dokončno zlomili med 42. in 44. minuto, ko so ob dvominutni kazni Josipa Buljubašića dosegli tri gole in si priborili deset golov prednosti (30:20).

V 46. minuti je prišlo do manjšega prepira med Urbanom Lesjakom in Tolgo Özbaharjem, ki sta bila »nagrajena« z dvominutno izključitvijo, Celjani so zaradi tega morali med vratnici prvič poslati izkušenega Ivana Gajića.

Gostitelji so enajst minut pred koncem vodili za varnih enajst golov (34:23), zato se je Tamše odločil, da priložnost ponudi tudi Lucijanu Fižuletu in Maticu Grošlju. Slednji je odlično uvnočil minutažo in dosegel tri gole, svoje prve v najmočnejšem evropskem tekmovanju, njegova ekipa pa je zmagala s 43:29.