Celjani v Zagrebu ostali brez točke in napredovanja

V 13. kolu rokometne lige prvakov so rokometaši Celja Pivovarne s 23:24 izgubili v Zagrebu in obstali pred vrati osmine finala.

27. februar 2016 22.42
Š. Ro.
Š. Ro.

Zagreb - Celjski rokometaši so na tekmi 13. kola rokometne lige prvakov na gostovanju v Zagrebu v skupini A dokončno ostali brez možnosti za napredovanje v osmino finala. Proti moštvu slovenskega selektorja Veselina Vujovića so izgubili s 23:24 (8:9). V zadnjih sekundah tekme so imeli v rokah met za vsaj točko, a je tudi ta splavala po vodi.

Na najpomembnejšem gostovanju te sezone ligi prvakov so morali proti hrvaškemu prvaku nujno osvojiti vsaj točko, da bi še lahko upali na preboj v izločilne boje. Ekipi Branka Tamšeta je po prvem polčasu dobro kazalo, toda v drugem delu so gostitelji upravičili vlogo favorita in potrdile preboj med najboljših 16 ekip.

Pri Celjani je bil najboljši strelec Žiga Mlakar s sedmimi goli, enega manj je dal Blaž Janc. Na drugi strani je izjemno tekmo odigral Stipe Mandalinić, ki je dosegel deset golov iz desetih poizkusov.

V prvem delu je z odličnimi obrambami blestel celjski vratar Ivan Gajić, na drugi strani pa Filip Ivić. Po nekaj napakah in slabšem začetku domačih je Mlakar zadel za 2:0. Naslednji trije goli so bili zagrebški, pivovarje je v igri do 4:4 držal Mlakar, za 5:4 pa je zadel Blaž Janc. V zadnji minuti prvega polčasa je bilo 8:8, Mlakar pa je s petim golom v prvem polčasu v zadnjih sekundah zadel za rezultat prvega polčasa 9:8.

Drugi polčas se je za celjsko ekipo začel obetavno. Prednost se je povečala na dva gola, toda ta dolgo ni trajala. V 35. minuti je bilo 12:12, nato pa so pobudo začeli prevzemati domačini. Zadnjič so Celjani vodili pri rezultatu 16:15, nato pa so v ospredje stopili Vujovićevi igralci. V 47. minuti so ob igralcu več povedli z 19:17, Janc je z golom priključil, a le za kratek čas. V 53. minuti so Zagrebčani vodili z lepimi štirimi goli prednosti (23:19). Celjani so hitro prepolovili zaostanek, a odlični Mandalinić je z desetim golom zadel za 24:21.

V 59. minuti je imel Arthur Patrianova priložnost, da zniža na 23:24, a Brazilec ni bil uspešen. Protinapad Jancu je ubranil Ivan Stevanović, vendar je Vid Poteko dobro našel Babarskasa, ki je le zadel. Na drugi strani je priložnost Zagrebčanov za 25:23 obranil Gajić, Mlakar je na drugi strani zadel Stevanovića, zadnji napad na tekmi za izenačenje pa je zapravil Luka Žvižej, strel mu je ubranil Stevanović in dokončno razblinil celjske sanje o napredovanju.