1. SRL: Dobova presenetila z dobrim odporom v Rdeči dvorani

V 17. kolu domačega prvoligaškega tekmovanja je Gorenje Velenje premagalo Dobovo s 35:23.

10. februar 2016 23.12
J. P., P. Z., Š. Ro.

Velenje - V 17. kolu slovenskega rokometnega prvenstva je Gorenje zanesljivo prišlo do novih dveh točk, 35:23 so premagali Dobovo. Velenjčani niso pričakovali, da jim bodo gostje v Rdeči dvorani nudili tako dober odpor. V prvi polovici tekme so bili Dobovčani povsem enakovredni domačim osam, v 13. minuti so celo povedli z 8:6, stik z Velenjčani so držali vse do 35. minute, ko so zaostajali le za dva gola (15:17).

V nadaljevanju so na igrišču vendarle zagospodarili izbranci domačega trenerja Marka Šibile in si štiri minute kasneje priigrali prednost šestih golov (22:16), nato pa postopoma višali svojo prednost do končne zmage s 35:23.

V velenjski ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Staš Skube in Mario Šoštarič, oba sta dosegla po sedem golov, v dobovški je Izidor Hotko dosegel šest zadetkov.

Celjanom generalka s Krko

Rokometni državni prvak Celje Pivovarna Laško je že v sredouspešno opravil generalko pred sobotnim nadaljevanjem lige prvakov, ko bo gostoval pri sosedi na razpredelnici Wisli, ki se ji bo skušal maščevati za oktobrski domač poraz (25:28). Pivovarji so se v 17. kolu domačega prvoligaškega tekmovanja brez težav dokopali do še šestnajste zmage, na gostovanju so s 34:24 (15:12) odpravili Krko, ki z devetimi zmagami in enim remijem ostaja na šestem mestu razpredelnice.

Novomešani so resda začeli borbeno in pogumno in si za nagrado zagotovili dva zadetka zaloge (8:6), kar pa je bilo tudi vse, kar so jim varovanci Branka Tamšeta dovolili. Že na odmor so namreč odšli s tremi goli naskoka, v nadaljevanju pa vendarle do potankosti upravičili vlogo popolnega favorita in razliko višali do končnih +10, predvsem po zaslugi delnega izida 5:0 med 37. in 42. minuto. V zmagovalni vrsti velja izpostaviti strelca devetih golov (iz enajstih poskusov) Blaža Janca in razpoloženega čuvaja mreže Urbana Lesjaka, ki je nanizal kar 20 obramb. Pri poražencih je Mitja Klobčar vpisal pet zadetkov.

»Zmago nam je prinesla sprememba obrambe. Tudi Lesjak se je izkazal, a ne morem biti navdušen. Vsa čast Krki, toda deset dobrih minut ne bo dovolj za zmago na Poljskem. Tam bomo morali biti pravi 60 minut. Zdaj se nam je poškodoval še Marko Dujmovič, ki je staknil poškodbo rame, kar je nov udarec, saj ne vem, ali bom v soboto lahko računal na Arthurja Patrianovo in Tilna Kodrina,« je poudaril Tamše.

Mirko Skoko, trener Krke, ki je šele drugič v sezoni pokleknila pred domačimi navijači, pa je pristavil: »Nismo igrali slabo, odločil je le en segment v igri - stoodstotne priložnosti. Realizacija je bila katastrofalna sploh v drugem polčasu, s takšnim učinkom ne moreš premagati niti tretje ekipe albanske lige. Nad tem sem razočaran in to moramo nujno sanirati.«