Celjani po dobrem drugem polčasu znova dobili derbi z Velenjčani

V 6. kolu 1. NLB Leasing lige so rokometaši Celja Pivovarne Laško premagali Gorenje Velenje z 28:24.

07. oktober 2015 23.18
Rokomet
Š. Ro., Delo.si

Celje - Rokometaši Celja Pivovarne Laško vso prejšnjo sezono v 1. NLB Leasing ligi kraljevali na vrhu brez poraza, podoben scenarij pa so napovedali tudi na tekmi 6. kola nove sezone. V večnem derbiju z rokometaši Gorenja iz Velenja so v domačem Zlatorogu zmagali z 28:24 (10:11).

Tako so niz zaporednih zmag z Velenjčani podaljšali na 11:0, hkrati pa je bila to zanje tudi 57. zaporedna zmaga (v državnem ali pokalnem tekmovanju) na slovenskih parketih. Z njo in z maksimalnim izkupšičkom po šestih tekmah so ostali sami na vrhu lestvice.

A pot do nje nikakor ni bila lahka. Ne eni ne drugi niso varčevali z močmi, brezkompromisna igra pa je prinesla tudi številne začetniške napake, neizdelane in zgrešene strele na obeh straneh. Velenjčani so hitro napovedali trd boj in bili v prvem polčasu nekajkrat v prednosti (1:3, 4:6). Toda Celjani so jih hitro ujeli in si v drugi polovici prvega polčasa  priigrali rahlo vodstvo (9:8). Toda v končnici so ose izkoristile igralca več na igrišču in z golom Maria Šoštariča na odmor odšle s prednostjo gola (11:10).

To je pred drugim polčasom napovedovali že ostrejši boj, ki pa so ga dobivali Celjani. Že v 41. minuti so si priigrali  prednost dveh golov (17:15). Minuto pozneje je bil izid izenačen, nato pa so izbranci domačega trenerja Branka Tamšeta dali še prestavo višje. Vratar Ivan Gajić je nanizal nekaj lepih obramb, prednost pa je v 51. minuti narasla že na šest golov (24:18). To je bila dovolj velika zaloga za zaključek in zanesljivo zmago.

V celjski ekipi se je kar enajst igralcev vpisalo med strelce, najbolj učinkovita sta bila Luka Žvižej in Blaž Janc s petimi goli, toliko sta jih v gostujoči zasedbi dosegla tudi Staš Skube in Mario Šoštarič.