Deničevi so se dobro upirali neporaženim prvakom

V 13. kolu slovenskega rokometnega prvenstva so Celjani s 36:33 premagali Maribor in podaljšali niz neporaženosti.

03. december 2014 21.33
ROKOMET
Š. Ro., Delo.si

Maribor - V generalki za pomembni sobotni obračun v ligi prvakov s francoskim Montpellierjem so si rokometaši Celja Pivovarne Laško zagotovili dobro popotnico. Vodilna ekipa v 1. NLB Leasing ligi jes 36:33 premagala Maribor Branik in vpisala že 13.  zmago zapored, medtem ko je tretjeuvrščena mariborska zasedba doživela drugi poraz.

V zelo bojevit obračun so bolje vstopili gostitelji, ki so si v 14. minuti priigrali prednost dveh golov (8:6), a so jih državni prvaki hitro ujeli in izenačili na 8:8. V 21. minuti so si priigrali tudi najvišje vodstvo v prvem polčasu (12:9). Toda varovanci selektorja slovenske reprezentance Borisa Denića so do odhododa na odmor še enkrat stopili na plin in izenačili na 17:17.

Celjanom je v drugem polčasu prav prišla daljša klop. Rezultatske prednosti niso izpustili iz rok in bili bolj zbrani v prelomnih trenutkih dvoboja. Zelo razpoložen je bil David Miklavčič, ki je od 38. minute naprej dosegel vseh svojih sedem golov na tekmi. V 47. minuti so Celjani že imeli štiri gole prednosti (26:23), ko pa so pet minut kasneje povišali na 30:26, je bilo jasno, da bosta  točki romali v Celje.

Poleg Miklavčiča se je izkazal tudi Ivan Slišković z osmimi goli, pri Mariborčanih je bil najbolj učinkovit Ante Kaleb s sedmimi zadetki.